Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleCzy bitcoin jest w sferze zainteresowań jednego z najbogatszych ludzi na świecie? Powyższe sugerowały ostatnio media. Bernard Arnault, bo o nim mowa, to najzamożniejszy biznesmen we Francji. Mimo nadziei fanów kryptowalut, zaprzeczył jednak swojemu zaangażowaniu w tworzenie nowej belgijskiej firmy zajmującej się handlem kryptowalutami  – Abesix Belgique.

Arnault został uznany za współzałożyciela Abesix przez belgijski portal biznesowy De Tijd 28 sierpnia. Medium już opublikowało jednak sprostowanie dot. tego, że Arnault oficjalnie zaprzeczył tej informacji.

Według De Tijd Abesix ma handlować sześcioma głównymi kryptowalutami, w tym Bitcoinem, Etherem (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Litecoinem (LTC) i Dogecoinem (DOGE).

Duży biznes wchodzi w bitcoina?

Według informacji uzyskanych przez De Tijd, inny młody brukselski przedsiębiorca Emmanuel Wouters jest zaangażowany w Abesix. Sam Abesix odmówił ujawnienia De Tijd większej ilości informacji na ten temat.

Z kolei 70-letni Arnault, którego szacunkowa wartość netto według doniesień prasowych wynosi 96,6 miliarda dolarów, według Bloomberg Billionaires Index, jest dyrektorem generalnym największej na świecie firmy z branży dóbr luksusowych Louis Vuitton SE.

Najbogatszy człowiek we Francji nie jest nowicjuszem w sferze technologii blockchain. Już w marcu 2019 r. po raz pierwszy ogłoszono, że Louis Vuitton SE połączyło siły z firmami ConsenSys i Microsoft Azure. Trzy podmioty mają wspólnie opracować platformę typu blockchain do śledzenia przesyłu swoich produktów. Nowy produkt, powstały na bazie sieci bloków, będzie nazywał się Aura i ma służyć dwóm głównym spółkom – Louis Vuitton i Parfums Christian Dior.

Bitcoin a sprawa Francji

Francja cechuje się dość niejasną polityką względem blockchaina i kryptowalut. To o tyle ważne, że kraj ten chciałby niejako narzucić całej UE swoje przepisy dot. tego rynku. Władze Francji są zaś wrogie np. projektom, które zapewniają anonimowe przelewy na rynku.

“Dotyczy to pewnej liczby [kryptowalut] (Monero, PIVX, DeepOnion, Zcash …), których celem jest ominięcie jakiejkolwiek możliwości identyfikacji posiadaczy”

– mówił w marcu szef Komitetu Finansów Zgromadzenia Narodowego we Francji, Eric Woerth.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here