Naga MarketsDiar w swoim nowym raporcie analizuje sytuację na wykresie i rynku bitcoina. Podkreśla, że kryptowaluta była wyceniana na obecnym poziomie latem 2018 roku. Dodaje, że liczba adresów zawierających od 1 000 do 10 tys. bitcoinów odnotowała gwałtowny wzrost.

Diar zauważa, że ponad 26% krążącej po rynku podaży, czyli 36 miliardów dolarów w bitcoinach, znajduje się teraz w adresach o saldzie od 1 000 do 10 tys. BTC. W sierpniu 2018 r., kiedy bitcoin również kosztował 8 000 USD, ale był w fazie bessy, takie adresy posiadały łącznie poniżej 20% podaży w obiegu.

Niedawno Coinbase przeniosło 856 000 bitcoinów na 107 adresów. Diar wykluczył te bitcoiny ze swojej analizy.

Firma analizowała wpływ ceny najstarszej kryptowaluty na powyższe zjawisko. Proces zaczął nabierać na intensywności (tj. “grubasy” zaczęły gromadzić BTC) od ostatniego kwartału 2018 r.

BTC w portfelach wielorybów

Wspomniane wielorybie adresy są dziś warte 6 miliardów dolarów więcej niż w ostatnim czasie, gdy bitcoin kosztował 8 000 dolarów w sierpniu 2018 roku. Większość z nich była aktywna w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Portfele, w których znajduje się od 0 do 100 bitcoinów, odnotowały również wzrost liczby bitcoinów o 126 tys. Ogólnie rzecz biorąc, adresy te posiadają obecnie 38% podaży krążących bitcoinów. Segment ten pozostaje jednak dość stabilny i mało prawdopodobne, by był przyczyną gwałtownych wzrostów ceny.

Coraz mniej środków trzymane jest zaś na portfelach giełd. Odnotowano exodus ponad 300 tys. bitcoinów. W szczytowym momencie adresy te posiadały 750 000 bitcoinów więcej niż obecnie. Dziś to tylko 16% rynku (wcześniej 21%). Może być to dowodem na to, że rynek – po licznych atakach hakerskich na giełdy, m.in. Binance – mniej ufa już platformom handlowym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Cena

Teraz BTC jest wyceniany na ponad 8 500 USD po ok 2% spadków w skali 24 h. Mimo tego niewielkiego spadku, rynek jest w hossie. Trend wzrostowy potwierdzają również inne wskaźniki techniczne. Mowa tu o 50-tygodniowej średniej ruchomej oraz dziennym wskaźniku Super Guppy stosowanym przez Josha Ragera. Zbliżamy się też do podziału nagrody za wykopanie bloku w sieci BTC, co z reguły zaczynało bańkę. Ma on nastąpić za równy rok.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here