Naga MarketsNotowania bitcoina (BTC) doświadczyły w minionym tygodniu niestabilnej zniżkowej akcji cenowej. W zeszły poniedziałek kurs otworzył się na poziomie 47 328 USD i spadł do najniższego poziomu we wrześniu 39 876 USD. Wyprzedaży towarzyszy ciągła presja ze strony regulatorów na branżę krypto, wyprzedaż na rynkach akcji, trudne warunki na chińskich rynkach długu i kolejne zakazy w Chinach. Kurs BTC/USD oscyluje we wtorek nieco powyżej 42 000 USD.

  • Zeszły tydzień był pełen ekscytujących i pozytywnych wiadomości związanych zarówno z adopcją Salwadoru, jak i wdrożeniem Bitcoin Lightning Network na Twitterze
  • Według Glassnode, bitcoin jest na skraju załamania z powodu inwestorów, którzy kupowali BTC po wysokich cenach
  • Pomimo niskiej aktywności w łańcuchu nadal istnieją oznaki „ekstremalnego trzymania monet”
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin (BTC): około 9,6% wszystkich portfeli posiada monety zakupione w sierpniu i wrześniu

Oprócz tej niepewności, zeszły tydzień był pełen ekscytujących i pozytywnych wiadomości związanych zarówno z adopcją Salwadoru, jak i wdrożeniem Bitcoin Lightning Network na Twitterze. Według najnowszego raportu Glassnode, bitcoin jest na skraju załamania z powodu inwestorów, którzy kupowali BTC po wysokich cenach od sierpnia do września.Większość obecnych uczestników rynku to długoterminowi hodlerzy. Do takiego wniosku doszli analitycy Glassnode w swoim najnowszym raporcie. Według ekspertów około 9,6% wszystkich portfeli posiada monety zakupione w sierpniu i wrześniu. Teraz ta część rynku ma niezrealizowane straty, ponieważ kurs kryptowaluty spadł, choć właściciele wirtualnych monet jeszcze ich nie sprzedali.

Jak widać na powyższym wykresie, obecna sytuacja jest podobna do lipca-października 2020 roku. Liczba adresów „na minusie” była podobna do obecnej po gwałtownej zapaści z marca 2020 roku. Jednak w zeszłym roku „hodlerzy” byli w stanie oprzeć się panice wyprzedaży, po której nastąpił dobrze znany rajd do ponad 20 000 USD.

Kluczowym pytaniem, jak donosi raport Glassnode, jest to, czy właściciele monet, którzy kupili kryptowalutę od sierpnia do września, sprzedadzą sobie swoje aktywa ze stratą. Jeśli tak, może to spowodować dalszą deprecjację bitcoina.

Otwarte jest również pytanie, czy pozostali hodlerzy, którzy potencjalnie mogą zapewnić wystarczające wsparcie kupując kryptowalutę, będą kolidować z planami niedźwiedzi.

Zdaniem ekspertów hodlerzy mogą przynajmniej próbować utrzymać kurs w dotychczasowym zakresie cenowym. Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy długoterminowi posiadają obecnie w obiegu ponad 80% bitcoinów. Pomimo niskiej aktywności w łańcuchu nadal istnieją oznaki „ekstremalnego trzymania monet”, pisze Glassnode.

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) spada we wtorek do poziomu 42 000 USD

Notowania BTC/USD kontynuują impuls spadkowy z poniedziałku osuwając się w okolice 42 000 USD. W efekcie sprzedający są coraz bliżej psychologicznego wsparcia 40 000 USD i wrześniowego dołka 39 573 USD. Trwałe pokonanie tych poziomów może doprowadzić do utworzenia kolejnego silnego impulsu z celem na sierpniowe minimum 38 000 USD i okrągły poziom 30 000 USD. Z drugiej strony dopóki kurs utrzymuje się powyżej 40 000 USD trend wzrostowy pozostaje niezagrożony.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here