Naga MarketsBitcoin w poświątecznej konsolidacji. Czy BTC/PLN znajdzie pole do wzrostów?Od ustanowienia historycznych maksimów powyżej poziomu 233 tys. zł, kurs bitcoina (BTC/PLN) konsoliduje i stopniowo się osuwa, w środę testując poziom 221 tys. zł, zauważa Sebastian Seliga, analityk kryptowalutowy polskiej giełdy BitBay. W połowie tygodnia cena BTC znajduje się na najniższych poziomach od 30 marca, a kluczowe wsparcie wypada na wysokości poziomu maksimów z lutego (gdzie przebiega również 200-okresowa średnia ruchoma).

  • Bitcoin w środę, 7 kwietnia 2021 roku, traci 0,9% do złotego
  • Najstarsza kryptowalutowa pozostaje cały czas w formacji konsolidacyjnej z celem wzrostów na wysokości 240 tys. zł
  • Dopiero wybicie obecnych poziomów wsparć mogłoby zaburzyć ten scenariusz

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin konsoliduje po świętach. Co dalej z kursem BTC/PLN?

Bitcoin porusza się bokiem (z tendencjami w kierunku południowym) po ustanowieniu historycznego maksimum nad poziomem 233 tys. zł. Rynek cały czas czeka na polepszenie się momentum wzrostowego, które zgodnie z analizą wskaźnikową stopniowo spada od początku 2021 r. (pomimo dynamicznego cenowego trendu byka).

– Kurs BTC/PLN kontynuuje poświąteczną konsolidację boczną tuż poniżej poziomu 230 000 PLN. Obawy inwestorów budzi jednak opadający coraz niżej poziom wskaźnika RSI, który zbliża się nieubłaganie do poziomu 50 punktów, czyli strefy neutralnej równowagi między siłami popytu i podaży – komentuje Sebastian Seliga, analityk kryptowalutowy giełdy BitBay.

BTC/PLN na wykresie dziennym. Źródło: YouTube
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Rynek bitcoina blisko stabilizacji rozkładu sił

Jak zauważa Seliga, wskaźnik RSI zbliża się coraz wyraźniej do granicy 50 punktów, czyli poziomu równowagi pomiędzy relatywną siłą zarówno kupujących, jak i sprzedających. Praktycznie nieprzerwanie od połowy ubiegłego roku dominowały byki, natomiast zejście do strefy neutralnej może oznaczać, że rynkowy rozkład sił ulegnie wyrównaniu.

Ani byki, ani niedźwiedzie nie mają z punktu widzenia momentum żadnej przewagi na rynku. Natomiast trend wzrostowy powinien być utrzymany. Żeby został naruszony musiałaby mieć miejsce korekta większa niż 14 procent, czyli więcej niż ostatnia korekta spadkowa, kiedy walczono o poziom 200 tys. zł – komentuje analityk BitBay.

Z punktu widzenia technicznego to właśnie okolice 200 tysięcy zł są najistotniejszym poziomem obrony przed silniejszymi spadkami. Kolejny poziom to okolice 160-155 tys. zł, gdzie wypadają szczyty z początku 2021 r. i minima z końca lutego.

Nie ma Cię na BitBay? Załóż darmowe konto i zacznij inwestować jeszcze dzisiaj! Link do rejestracji: https://auth.bitbay.net/register

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gielda | theppro sklep | akcje jsw prognozy | us500 | biomed akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here