Naga MarketsBitcoin trafi do bilansów spółek z indeksu S&P 500 - uważają uczestnicy badania The BlockWe wrześniu korelacja między kursami firm z indeksu S&P 500 a ceną bitcoina była prawie najwyższa w historii. Obecnie coraz więcej osób uważa też, że takie firmy będą miały bitcoiny w swoich bilansach do końca przyszłego roku, wynika z corocznego badania perspektywicznego The Block.

  • Okazuje się, że we wrześniu br. korelacja między kursami firm z indeksu S&P 500 a ceną bitcoina była niemal najwyższa w historii. 
  • Coraz więcej osób twierdzi, że duże firmy zaczną skupować kryptowaluty w 2021 r.

Bitcoin, czyli coś o czym marzą duże spółki

Spośród 106 uczestników badania 51,4 proc. stwierdziło, że od pięciu do dziewięciu firm z indeksu S&P 500 będzie miało bitcoiny w swoich bilansach do końca 2021 r. Około 16 proc. było bardziej optymistycznych, mówiąc, że 10 lub więcej firm zdecyduje się na taki ruch. Mniej więcej jedna trzecia, czyli 29,7 proc., stwierdziła, że jedna do czterech takich firm zainwestuje w BTC, a tylko 2,7 proc. uważa, że jedna lub mniej firm będzie posiadać kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie nie ma żadnych spółek S&P 500, które posiadają bitcoiny. Square, które może dołączyć do S&P 500 w przyszłym roku, kupiło jednak w październiku bitcoiny o wartości 50 milionów USD.

Zainteresowanie BTC rośnie

Warto zauważyć, że w tym roku zainteresowanie BTC urosło do niemal rekordowym rozmiarów. W kryptowalutę zainwestowało np. Microstrategy, wspomniane Square czy inne podmioty z Wall Street.

Czy rok 2021 będzie pod tym kątem jeszcze lepszy? Wiele na to wskazuje, bowiem kurs cyfrowej waluty nadal rośnie. Dziś za 1 BTC płaci się aż ok. 27 000 USD, czyli ok. 100 000 zł. Z kolei za 1 ETH musicie na giełdach zapłacić już 730 USD. Współczynnik ETH/BTC odbił od wczoraj do poziomu 0,027 USD. Może oznaczać to początek tzw. sezonu na altcoiny, w czasie którego będziemy obserwować hossę na alternatywnych do BTC kryptowalutach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here