Naga MarketsBitcoin w portfelu kolejnego gracza instytucjonalnego. Brytyjska firma z 27,2 mld USD kupiła BTCMenedżer inwestycyjny z Wielkiej Brytanii przenosi alokację swoich aktywów na bitcoina ze złota. Jak twierdzi to „posunięcie obronne”.

  • Adopcja kryptowalut na rynku instytucji trwa. Menedżer inwestycyjny z siedzibą w Wielkiej Brytanii dodał bitcoina (BTC) do swojego portfela.
  • To kolejna duża firma, która inwestuje w kryptowaluty.

Bitcoin w portfelu Ruffer Investment Company Limited

Ruffer Investment Company Limited, menedżer inwestycyjny z akcjami notowanymi na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ujawnił swoją nową strategię dot. bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiemy, że firma dodała bitcoina do swojego funduszu Multi-Strategies. Twierdzi, że to “ruch obronny” przeciwko „ciągłej dewaluacji” pieniądza fiducjarnego. Fundusz posiada obecnie około 2,5 proc. swoich aktywów w bitcoinach.

Alokacja nastąpiła w listopadzie po tym, jak Ruffer zmniejszył swoją ekspozycję na złoto na rzecz BTC.

„Postrzegamy to jako niewielką, ale skuteczną polisę ubezpieczeniową przed ciągłą dewaluacją głównych walut świata. Bitcoin dywersyfikuje (znacznie większe) inwestycje [naszej] firmy w złoto i obligacje powiązane z inflacją, a także działa jako zabezpieczenie przed niektórymi ryzykami pieniężnymi i rynkowymi, które widzimy”

– napisała firma.

Założona w 1994 roku firma Ruffer zarządza aktywami o wartości 20,3 miliardów euro (27,2 miliardów USD). Firma ma na całym świecie około 6600 klientów.

BTC “zjada” złoto

Posunięcie Ruffera jest niejako echem niedawnego raportu JP Morgan Chase. Bank napisał w nim, że bitcoin “po cichu zjada” rynek złota. Stratedzy banku napisali:

„Jeśli ta średnio- i długoterminowa teza okaże się słuszna, cena złota ucierpiałaby w nadchodzących latach z powodu tego strukturalnego trendu”.

Rok 2020 stał się rokiem, w którym firmy zaczęło mocno otwierać się na kryptowaluty, a spółki takie jak Grayscale, PayPal, MicroStrategy i MassMutual zmieniły narrację o zasobach cyfrowych.

Pionier z rynku kryptowalut i dyrektor generalny ShapeShift, Erik Voorhees, uważa nawet, że ​​duzi gracze instytucjonalni będą chronić aktywa, takie jak bitcoin, przed nadmiernymi regulacjami ze strony rządu. Przy zaangażowaniu dużych instytucji rynek bitcoina tworzy w jego oczach naturalny „bastion” przeciwko natrętnym regulacjom.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here