Naga MarketsBitcoin w portfelu gwiazdy CNBC. Jim Cramer przyznał, że kupił BTC po cenie 17 000 USD
Jim Cramer, CNBC

Gospodarz telewizji CNBC przyznał, że jego portfel na bitcoiny staje się „coraz większy”. Jim Cramer, bo o nim mowa, przyznał, że kupił kryptowalutę za cenę ok. 17 000 USD.

  • Cramer otwarcie przyznał, że zainwestował już w BTC. Dodał, że zrobił to przy cenie 17 000 USD.
  • Wcześniej dziennikarz był krytykiem kryptowaluty, ale już we wrześniu przyznał, że może zainwestować 1 proc. swojego portfela w BTC.

Bitcoin w portfelu Cramera

Gospodarz programu Mad Money, jaki jest emitowany na antenie CNBC, twierdzi, że dokonał inwestycji w bitcoina. W wywiadzie dla “The Street” Jim Cramer powiedział, że kupił bitcoina (BTC) w piątek rano, kiedy cena spadła poniżej 18 000 dolarów. Dodał, że traktuje aktywa kryptowalutowe jak każdą inną inwestycję w jego zróżnicowanym portfelu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Będę kupować – jak zwykle – gdy coś pójdzie nie tak [czyli w czasie korekt – przy. jw.] – powiedział Cramer.

Dodał, że ma już złoto, ale zamierza zdywersyfikować swój portfel za pomocą bitcoina. Jak podkreślił, “dywersyfikacja jest ważna”, a bitcoin jest ważnym aktywem.

Dawny krytyk kupuje BTC

Cramer powiedział, że wierzy jednak też, że cena BTC może „ponownie spaść”, biorąc pod uwagę zmienność kursu kryptowaluty. Uznał jednak 17 000 USD za “przyzwoitą” cenę.

Warto przypomnieć, że gospodarz CNBC był niegdyś bardzo znanym krytykiem cyfrowych walut. Zdanie zmienił dopiero w czasie bańki w 2017 roku.

We wrześniu był też gościem Anthony’ego „Pompa” Pompliano w podcaście, jaki ten prowadzi. Powiedział wtedy, że może zainwestować 1 proc. swojego portfela w bitcoina.

Cena bitcoina w momencie pisania tego tekstu wynosi aż 19 237 USD, co oznacza wzrost o ponad 2,6 proc. w ciągu ostatnich 24 godzin. Z kolei druga pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta, ether (ETH), kosztuje obecnie już ponownie 586 USD i też odrabia ostatnie straty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here