Naga MarketsBitcoin w połowie drogi na szczyt rynku byka. PlanB o cenie BTCCena bitcoina (BTC) osuwała się na przestrzeni niemal dwóch tygodni z poziomów powyżej 60 tys. dol. poniżej psychologicznego wsparcia 50 tys. dol. To jednak nie musi oznaczać, że hossa na aktywie dobiegła końca, według znanego analityka kryptowalut o pseudonimie PlanB.

  • PlanB zauważa, że obecny dołek jest porównywalny do tego z 2013 i 2017 roku, kiedy bitcoin znalazł się w połowie drogi na szczyt rynku byka
  • Analityk znany jest ze swoich odważnych prognoz dotyczących kursu BTC. Zakłada m.in., że w grudniu bitcoin będzie wart 288 tys. dol.

 PlanB o korekcie na bitcoinie z ostatnich tygodni

– Nic nie pnie się w górę wzdłuż prostej linii. Bitcoin rósł od 6 miesięcy, aż do teraz. Wygląda to jak dołek w połowie rynku byka, który widzieliśmy również w 2013 i 2017 roku – komentuje na Twitterze analityk PlanB.

Te artykuły również Cię zainteresują
PlanB jest znany w branży kryptowalutowej jako twórca modelu wyceny bitcoina o nazwie Stock-to-Flow, lub S2F. Model ten zasadniczo prognozuje ścieżkę wzrostową bitcoina na podstawie historycznych podziałów sieci (halvingów) oraz wskaźnika niedoboru (rosnącego popytu przy ograniczonej podaży).

W ciągu ostatnich kilku miesięcy BTC przebił swój rekord cenowy wszech czasów z 2017 r., osiągając niecałe 65 tys. dol. 14 kwietnia, zgodnie z danymi TradingView. W kolejnych dniach BTC spadł w pobliże 47,5 tys. dol. 23 kwietnia – w przybliżeniu jest to spadek o 26%. Ruch ten nie jest jednak niezgodny z poprzednimi cyklami hossy BTC, zgodnie z tweetem PlanB.

Piątkowy tweet PlanB zawierał również wykres akcji cenowej bitcoina podczas rynków byka, które następowały po każdym z poprzednich halvingów. Te miały miejsce w 2012, 2016 i 2020 roku. Rynki byka nastąpiły w 2013, 2017 i 2020/2021 roku.

Poprzednie hossy utrzymywały znaczne spadki cen na tle większego cyklu hossy. W oparciu o wykres BLX BraveNewCoin na TradingView, podczas hossy w 2013 roku po zauważalnym wzroście cen, BTC doznał załamania o około 75% między kwietniem a lipcem 2013 roku. Po tym spadku, kontynuował znaczące zyski.

We wrześniu 2017 roku, bitcoin tracił około 40% po znaczących zyskach, ale wrócił do wzrostów, aby uderzyć w nowe maksima w kolejnych miesiącach przed wpadnięciem w rynek niedźwiedzia rok później.

Oczywiście historyczne wydarzenia nie muszą znaleźć odzwierciedlenia w przyszłości, bazujący jednak na nich model PlanB do tej pory okazywał się dosyć skuteczny.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazyzł kurs | mercator giełda | euro/usd | wykres kryptowalut | notowania nasdaq 100 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara (USD/PLN) porusza się w wąskiej konsolidacji poniżej poziomu 3,76
Następny artykułCD Projekt: dane sprzedażowe „Cyberpunka” bez reakcji rynku – zapiski giełdowego spekulanta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here