Naga Markets
bitcoin
Źródło: unplash.com/@executium

W ostatnich dniach wartość bitcoina mocno spadła. Wczoraj był on oddalony o blisko 50% od swojego ATH. W ciągu ostatnich 24 godzin jego kurs podskoczył o prawie 2% do okolic 36,1 tys. dol. za monetę. Wskaźnik siły względnej dla BTC pokazuje nam, że kryptowaluta ta wpadła w fazę wyprzedania. Na tle korekty, do której doszło w ostatnich dniach, analitycy zwrócili uwagę na RSI, które znalazło się na poziomach zbliżonych do tych odnotowanych podczas krachu z marca 2020 r. 

Bitcoin powoli odzyskuje wigor 

Kurs najpopularniejszej z kryptowalut spadł w ostatnich dniach do okolic 34,3 tys. dol. według uśrednionych danych z platformy CoinMarketCap. Wczorajsza sesja na jego wykresie została zamknięta ze stratą bliską 4%. Obecnie bitcoin powoli odzyskuje siły. Jego kurs podniósł się do poziomów w wysokości 36,1 tys. dol. w trakcie prasy. Cena BTC wciąż oddalona jest od swojego szczytu odnotowanego w listopadzie 2021 r. o prawie 48%.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Emocje wokół najpopularniejszej z kryptowalut utrzymują się na ekstremalnych poziomach paniki. Podobny strach widoczny był 8 stycznia br., a wcześniej w lipcu 2021 r. Podczas gdy niektórzy uczestnicy rynku bitcoina wpadli w popłoch, inni wykorzystali tę okazję do odkupienia BTC po niższej cenie. W ten sposób postąpił, chociażby Salwador przeznaczając na ten cel 15 mln dol

strach-na-rynku-krypto
Wskaźnik chciwości i strachu na rynku kryptowalut. Źródło: alternative.me

Najstarsza kryptowaluta w pobliżu ‘’dna wyprzedania’’

Niektórzy analitycy zauważyli, iż RSI dla bitcoina spadło do poziomu zbliżonego do tego z marca 2020 r., kiedy to na rynku BTC doszło do krachu. 

XTB

Wskaźnik siły względnej to narzędzie dające wgląd do tego, jak dane aktywo radzi sobie w pewnym okresie. W domyślnej konfiguracji mierzy on ceny w ciągu 14 okresów np. 14 dni w przypadku wykresów dziennych.

Obecnie dzienne RSI dla bitcoina wynosi 24,65 według danych dostępnych na TradingView. Narzędzie to ocenia cenę w skali od 0 do 100. W przypadku, gdy osiągnie ono wartość wynoszącą 30 lub mniej, oznacza, że dane aktywo znajduje się w fazie wyprzedania jest to więc sygnał do kupna. 

Wartości powyżej 70 sugerowałyby, iż cena znajduje się blisko swojego szczytu i prawdopodobnie spadnie. 

Autor polec również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) utrzyma się nad 4,50 zł w skali roku, twierdzi BNP Paribas
Następny artykułSpadki na Wall Street, zmiany w funduszach i stopach proc. w 2022 r. – omawia T. Piwoński
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here