Naga MarketsBitcoin w planie emerytalnym? Kryptowaluty jako nowa forma oszczędzania w USAKryptowaluty wchodzą do finansowego mainstreamu, ale nadal nie można ich znaleźć w pracowniczych funduszach emerytalnych w USA, znanych powszechnie jako plany 401K. Program ten jest dodatkowym benefitem w miejscu pracy, z którego korzystają dziesiątki milionów Amerykanów i pomaga pracownikom inwestować w akcje i obligacje.

  • Do tej pory alternatywne instrumenty takie jak bitcoin (BTC) i kryptowaluty były niedostępne, ma się to jednak zmienić dzięki najnowszej współpracy giełdy kryptowalutowej Binance oraz startupu ForUsAll.
  • Posiadacze 401K w ForuSAll mogą inwestować w ponad 50 różnych kryptowalut, alokacja w portfelu nie może przekroczyć jednak 5%
  • Transakcje są zwolnione z podatku, tak długo jak środki nie zostaną wypłacono poza plan 401K
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin w ramach planu 401K, czyli kryptowalutowe oszczędzanie na emeryturę

Dostawca planów 401K, startup ForUsAll ogłosił w poniedziałek, że pozwoli pracownikom dodać kryptowaluty do ich portfeli. Oferta, która według ForUsAll jest pierwszą tego typu, obejmuje bitcoina i ponad 50 innych cyfrowych tokenów, w tym bardziej egzotyczne ze świata zdecentralizowanych finansów (DeFi), takie jak Algorand i Uniswap. Aktywa kryptowalutowe zakupione przez pracowników będą zabezpieczone i zarządzane przez Coinbase Institutional.

Te artykuły również Cię zainteresują
W wywiadzie z Decrypt, dyrektor generalny ForUsAll Jeff Schulte mówi, że jego firma zapewnia plany 401K dla około 70 000 pracowników w setkach firm z różnych części kraju. Są to zarówno firmy średniej wielkości, jak i te, które mają mniej niż 10 pracowników.

Jeśli oferta okaże się popularna, prawdopodobnie inni dostawcy 401K w USA – wśród których są giganci branży, tacy jak Fidelity i Charles Schwab – pójdą w ich ślady. Oferta ForUsAll odzwierciedla również to, jak profesjonalne produkty kryptowalutowe zaczynają stawać się dostępne dla szerszego grona odbiorców w USA.

– Kiedy stworzyliśmy naszą platformę instytucjonalną, początkowo skupialiśmy się na udostępnianiu kryptowalut inwestorom instytucjonalnym i osobom o wysokiej wartości netto. Kolejną ewolucją jest poszerzenie naszego zasięgu – powiedział Brett Tejpaul, szef Institutional Coverage w Coinbase, cytowany w oświadczeniu.

401K to rodzaj emerytalnego planu oszczędnościowego w Stanach Zjednoczonych, który swoją nazwę wziął od podsekcji prawa podatkowego USA. Przepis ten pozwolił pracownikom na odkładanie na swoje osobiste rachunki emerytalne części wynagrodzenia przed opodatkowaniem. Plan nie jest opodatkowany aż do momentu przejścia pracownika na emeryturę, w którym to czasie jego dochody będą zazwyczaj niższe niż podczas lat pracy.

Amerykański 401K można porównać do polskich rachunków IKE (Indywidualne Konto Emerytalne) oraz IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego). Z programu korzysta jednak zdecydowanie więcej osób: ponad 30% Amerykanów decyduje się na oszczędzanie w ten sposób.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty mogą stanowić maksymalnie 5% portfela emerytalnego

Warto zauważyć, że oferta zawiera poważną barierę: uczestniczący pracownicy nie mogą przeznaczyć więcej niż 5% swoich funduszy emerytalnych na kryptowaluty. Schulte mówi, że nie jest to wymóg regulacyjny, ale zamiast tego odzwierciedla rekomendacje ForUsAll dotyczące inwestycji na emeryturę. Zalecają one przeznaczenie większości funduszy na akcje i obligacje, a mniejszej części na mniej popularne inwestycje, w tym rynek nieruchomości, czy też właśnie kryptowaluty.

Schulte dodaje, że jeśli portfel pracownika przekroczy 5% kryptowalut w wyniku warunków rynkowych, otrzymają oni powiadomienie sugerujące zmianę równowagi, ale nie będą zobowiązani przez plan, aby to zrobić. I co istotne, sprzedający kryptowaluty w ramach zbilansowania swojego portfela, nie będą ponosić zobowiązań podatkowych pod warunkiem, że utrzymają swoje pieniądze w ramach planu 401K.

Jeśli chodzi o opłaty, pracownicy, którzy zdecydują się na zakup kryptowalut, zapłacą 0,5% opłaty w momencie zakupu, a także roczną opłatę w wysokości poniżej 1%.

Ogłoszenie ForUsAll i Coinbase ma również implikacje dla większego rynku kryptowalut. Jeśli inni dostawcy 401K – którzy wspólnie nadzorują biliony dolarów w aktywach – zaczną oferować podobne produkty, może to dramatycznie rozszerzyć ilość pieniędzy inwestowanych w bitcoina i jego pochodne, automatycznie podnosząc ceny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza kursu dolara | kurs lotos | cdr notowania | bitcoin cena wykres | akcję lotos | notowania sp500 | akcje pgnig notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here