Naga Marketssejm bitcoinBitcoin w polskiej polityce? Na stronie Sejmu w ostatnich dniach pojawiły się oświadczenia majątkowej posłów. Okazuje się, że wśród nich jest jeden parlamentarzysta, który nie tylko popiera kryptowaluty, ale do tego posiada je w swoim portfelu inwestycyjnym.

Chodzi o posła Wojciecha Murdzka z PiS. Polityk posiada dziś dokładnie 1,31685469 BTC. Wpisał kryptowalutę w rubrykę “Zasoby pieniężne/środki zgromadzone w walucie obcej” w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym, które w całości można przejrzeć tutaj.

Bitcoin a polska polityka

Warto wspomnieć, że poseł Murdzek nie od dziś staje też po stronie zwolenników blockchaina i kryptowalut. Był ponoć jednym z polityków, którzy pracowali nad rozwiązaniem kwestii podatku PCC w 2018 r. Niedawno deklarował też, że będzie także wspierał rozwój tego rynku w naszym kraju w czasie nadchodzącej kadencji Sejmu:

“Następna kadencja Sejmu to kontynuacja wielu realizowanych obecnie programów, to też podjęcie projektów zapowiadanych w wyborach. Będzie to kadencja walki o dobry rozwój gospodarczy.

Nie jest możliwe, aby wzrost gospodarczy, mający doprowadzić Polskę do czołówki państw najlepiej rozwiniętych mógł odbyć się bez innowacyjności, bez nowoczesnych technologii. Osobiście będę wspierał ten kierunek działań i jestem przekonany, że takie technologie jak blockchain a także prace nad innymi nowoczesnymi technologiami np. grafenem, prace nad sztuczną inteligencją będą wyróżniały Polskę.

W dialogu z osobami i podmiotami zaangażowanymi w te nowoczesne rozwiązania Zjednoczona Prawica będzie dążyła do tworzenia rozwiązań jak najkorzystniejszych dla rozwoju tych nowoczesnych gałęzi gospodarki”

Poseł stawia na dywersyfikację

Warto dodać, że polityk wyraźnie stawia w swoim portfelu inwestycyjnym na dywersyfikację. Posiada też oszczędności o wartości 53 tys. PLN, środki na różnych polisach czy kontach zabezpieczenia emerytalnego.

Jego oświadczenie mocno kontrastuje z tego typu dokumentami, jakie przedstawili inni posłowie tej kadencji. Przykładowo nowowybrany do Sejmu Franciszek Sterczewski nie posiada żadnego majątku i nie zarobił w ostatnim okresie żadnych pieniędzy. Z kolei najbogatszym posłem tej kadencji Sejmu jest Andrzej Gut-Mostowy z PiS z 6 300 000 zł na koncie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here