Naga MarketsBitcoin w okolicach niedzielnych szczytów. Kurs BTC w górę o 800%Najstarsza kryptowaluta w momencie publikacji tego artykułu kosztowała 33 194 dol. na luksemburskiej giełdzie Bitstamp po niedzielnym ustanowieniu nowych, historycznych maksimów wypadających na wysokości poziomu 34 800 dol. Bitcoin cały czas kontynuuje swój dynamiczny rajd pretendując coraz śmielej do tytułu aktywa inwestycyjnego głównego nurtu.

  • Kolejny kamień milowy został osiągnięty zaledwie 3 tygodnie po tym jak kurs BTC po raz pierwszy pokonał poziomu 20 tys. dol.
  • Od pandemicznych dołków z marca 2020 roku kryptowaluta zyskuje już 800%
  • Dynamiczny rajd wspomaga również inne aktywa: Ether pokonuje poziom 1000 dol. i również ustanawia historyczne szczyty

Bitcoin utrzymuje się przy maksimach, Ether powyżej 1000 dolarów

Przy ograniczonej podaży bitcoina do 21 milionów, niektórzy postrzegają go jako zabezpieczenie przed ryzykiem inflacji, gdy rządy i banki centralne odkręcają kurki stymulacyjne w odpowiedzi na pandemię COVID-19. Niektórzy postrzegają go również jako bezpieczną przystań w czasie kryzysu gospodarczego wywołanego przez koronawirusa, zbliżoną do złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Część z ruchów odzwierciedla strach przed słabszym dolarem. Wygląda na to, że ludzie wolą bitcoina jako wyraz zaniepokojenia osłabienie waluty niż samo złoto – powiedział analityk walutowy Bank of Singapore, Moh Siong Sim.

Bitcoin wybijał w niedzielę poziom 34 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Historyczne maksima osiągnięte przez BTC w niedzielę odzwierciedlają również rosnące oczekiwania, że stanie się on popularną metodą płatności, co wspierać ma między innymi PayPal otwierający się na krypto-płatności.

Potencjał do szybkich zysków przyciągnął również popyt ze strony większych inwestorów amerykańskich, jak również inwestorów, którzy zazwyczaj trzymają się rynku akcji.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Rajd nabrał jeszcze większego rozmachu, ponieważ nienasyceni inwestorzy kontynuowali handel z domu w okresie świątecznym – powiedział Dave Chapman, Dyrektor Wykonawczy w firmie BC Group z siedzibą w Hongkongu, która zajmuje się aktywami cyfrowymi. Inwestorzy instytucjonalni widzą potencjał większych zwrotów skorygowanych o ryzyko w porównaniu do tradycyjnych inwestycji, dodawał.

Wiele konkurencyjnych walut kryptograficznych korzysta obecnie z dynamicznych wzrostów bitcoina i również silnie zyskuje. Ether (ETH), drugi co do wielkości token ekosystemu kryptowalutowego, pokonał w niedzielę rekordowy i psychologiczny pułap 1000 dolarów. Silniej rósł również Litecoin umacniając się w przeciągu ostatniej doby o ponad 21% i podbijając cenę do 170 dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOponeo [OPN], Grodno [GRN] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKurs złotego rozpoczyna 2021 od wzrostu. Dolar (USD/PLN) i frank (CHF/PLN) mocniej w dół
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here