Naga MarketsBitcoin w niedzielę taniał o 500 USD, kurs BTC najniżej od 2 tyg.W trakcie niedzielnej sesji Bitcoin pogłębiał spadki, tracąc ponad 5% swojej wartości (niemal 500 dolarów) i testując najniższe poziomy od 12 maja. W poniedziałkowy poranek kurs BTC próbował pogłębiać deprecjację i na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kosztował 8630 dolarów, jednak ostatecznie najstarsza z kryptowalut skromnie odbija. Na rynku altcoinów dominuje kolor czerwony, a Ether, XRP i Litecoin tracą około 4%.

  • Bitcoin spadał w niedzielę, ciągnąc za sobą cały rynek kryptowalut
  • Najsilniej osuwają się notowania Cardano, TRON oraz Stellar, tracące co najmniej 6%
  • Z największych kryptowalut około 5% tracą Bitcoin SV, Bitcoin Cash, Litecoin, Ether oraz XRP

Bitcoin nadal w konsolidacji. Średnia ruchoma zapewni strefę wsparcia?

Chociaż notowania Bitcoina osuwały się w niedzielę, to konsolidacja z ostatniego miesiąca nadal pozostaje utrzymana. W tym momencie najbliższe wsparcie wypada w okolicach lutowych dołków oraz 50-okresowej średniej ruchomej w przedziale 8500-8400 dolarów. Jeżeli poziom zostałby pokonany, to kurs BTC nadal musi zmierzyć się z 200 EMA, 50% zniesienia trendu spadkowego oraz głównym wsparciem zaznaczonym grubą, zieloną linią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcon ma do pokonania wiele zasadzek postawionych przez byki. Źródło: Tradingview.com

O ile spora część analityków jest zgodna co do kontynuowania ruchów wzrostowych przez Bitcoina w dłuższym terminie, to w krótkim nie wykluczają sekwencji spadkowych i między innymi testu 8 tysięcy dolarów.

– W miejscu tym można zadać sobie oczywiście pytanie, czy rynek nie będzie w stanie wybić pobliskiego oporu plus zaatakować bazy do dalszych spadków. Scenariusz ten w długim terminie może być zasadny, szczególnie, że sekwencja wzrostowa ciągle się utrzymuje, a jej zaburzeniem było dopiero zejście pod minima z pierwszej połowy maja – komentował Maksymilian Bączkowski.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty tracą razem z Bitcoinem

W efekcie weekendowej deprecjacji Bitcoina, kursy głównych altcoinów również notują zauważalną deprecjację. Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów spada o 4,8% do poziomu 250 miliardów dolarów, a liderem osunięć jest Cardano (-7%). W ujęciu dobowym silnie traci jeszcze TRON oraz Bitcoin SV, a drugi pod względem kapitalizacji Ether oddaje ponad 4% i powraca w okolice 200 dolarów.

Coin360.com
Coin360.com

Dominację niedźwiedzi na początku nowego tygodnia jasno potwierdza powyższa mapa cieplna, która niemal w całości świeci się na czerwono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBiomed Lublin [BML], DataWalk [DAT] – Gorące spółki dnia
Następny artykułTeeka Tiwari podaje kryptowalutę, która wzrośnie 700 proc. w skali 2 lat
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here