Naga MarketsBitcoin w najlepszej kondycji od 2017 r., rekordowa liczba pozytywnych "ćwierknięć"Firma analityczna TIE opublikowała właśnie dane dot. pozytywnych tweetów na temat bitcoinów po halvingu. Okazuje się, że poziom sentymentu rynkowego dot. kryptowalut rośnie do najwyższego poziomu od 2017 roku.

  • Jak widać, halving bardzo pozytywnie wpłynąć na nastroje na rynku BTC.
  • W sieci widać rekordowe zainteresowanie BTC.
  • Powyższe może odbić się na cenie kryptowaluty.

Halving pozytywnie nastraja fanów BTC

Według firmy TIE, tydzień po zmniejszeniu o połowę nagród dla górników w sieci BTC, inwestorzy są o wiele bardziej pozytywnie nastawieni do kryptwaluty, niż byli wcześniej.

Dyrektor generalny firmy Joshua Frank rozmawiał z Cointelegraph 18 maja, mówiąc, że średni 30-dniowy dzienny sentyment – liczba pozytywnych recenzji w stosunku do liczby negatywnych recenzji – bitcoina (BTC) jest niemal najwyższy odkąd firma prowadzi swoje badania.

 

Ponadto 30-dniowe średnie wolumeny tweetów dot. BTC były również najwyższe w historii. W dniu 17 maja było 31 111 tweetów dotyczących kryptowaluty ze słowami obejmującymi „Bitcoin”, „złoto”, „handel” i „halving”.

Bitcoin zdrożeje?

Frank powiedział, że te dane sprawiły, że rynek wygląda teraz „wyjątkowo byczo w temacie [kursu[ bitcoinów”, a przytłaczająca większość słów użytych przez inwestorów na Twitterze 18 maja miała pozytywny wydźwięk. Nawet jednak, co warto podkreślić, przed zmniejszeniem o połowę nagród dla górników, TIE widziało „umiarkowanie silną i pozytywną” korelację między wzmiankami o halvingu bitcoina a ceną samego aktywa. Teraz można więc założyć, że kurs BTC będzie nadal rósł.

Według TIE „podczas gdy halving pozostaje pozytywnym punktem dla BTC, narracja o cyfrowym złocie pojawia się ponownie jako dominująca narracja dla monety w czasach skrajnej niepewności ekonomicznej”.

“Niepewność ekonomiczna” może być kolejnym czynnikiem, który napędzi kurs BTC. Tym bardziej, że kilka dni temu szef Fedu, Jerome Powell, przyznał, że bank centralny może w przyszłości wydrukować dodatkowe pule dolarów.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here