Naga MarketsPo wzmożonym okresie hossy, cena bitcoina zaczęła się nieco osuwać w ciągu ostatniego tygodnia. W chwili pisania tego tekstu, w ciągu ostatnich siedmiu dni spadła ona o prawie 15% w stosunku do dolara amerykańskiego, chociaż z ceną powyżej 32 tys. dol., jest ona nadal znacznie powyżej poziomu sprzed miesiąca. Jak zauważa portal Longhash od spadków kursu BTC niejako odkleiły się altcoiny, które osiągały w zdecydowanej większości lepsze stopy zwrotu niż najstarsza z kryptowalut.

  • Bitcoin w czwartek notował silniejszą korektę i chwilowo spadał do poziomu 32 tys. dol.
  • Spadki miały miejsce pomimo utrzymującej się słabości dolara i powrotu na rynek apetytu na ryzyko
  • Zdaniem Longhash brak korelacji pomiędzy spadkami BTC oraz altcoinami jest najprawdopodobniej chwilowy

Kryptowaluty wyprzedzają bitcoina, wynika z danych Longhash

Korzystając z danych cenowych Messari, przyjrzeliśmy się 69 tokenom – każdemu tokenowi z dziennym raportowanym wolumenem obrotu na poziomie co najmniej 100M USD. Spośród nich tylko 33% odnotowało spadek cen w stosunku do USD. Pozostałe 66% odnotowało wzrost cen w ciągu ostatniego tygodnia, a ponad połowa z 46 tokenów, które zyskały w stosunku do USD, wzrosła o więcej niż 10% – komentował Longhash.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród tokenów, których ceny spadły, bitcoin odnotował jedną z najsilniejszych aprecjacji. Tylko pięć tokenów – Wrapped BTC, Dash, Bitcoin SC, Zcash i Maker – zanotowało większy spadek cenowy. Innymi słowy: 92% tokenów kryptowalutowych radziło sobie lepiej niż bitcoin w ciągu ostatnich siedmiu dni.

25 głównych tokenów (z dziennym wolumenem przekraczającym 100 milionów dolarów) dynamicznie umacniało się w stosunku do bitcoina. Źródło: longhash.com

Oczywiście ważne jest, aby zachować perspektywę w stosunku do innych tokenów kryptowalutowych. Po pierwsze, istnieje duża szansa, że jest to tylko tymczasowe. A po drugie, bitcoin musiałby stracić jeszcze wiele tysięcy dolarów wartości, aby utracić swoją dominującą pozycję.

Ether rośnie o ponad 22% w stosunku do bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia, ale jego kapitalizacja rynkowa nadal znajduje się wyraźnie w tyle za BTC. Nawet jeżeli zwiększyłaby się czterokrotnie, nadal byłaby mniejsza niż łączna wartość najstarszej kryptowaluty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here