Naga MarketsBitcoin w miejscu, shiba inu oraz avalanche tracą najmocniej na rynku kryptowalutWykres techniczny bitcoina (BTC) pokazuje, że najstarsza kryptowaluta wygodnie „rozsiadła się” na lokalnym poziomie wsparcia 56 tys. dol., który testowany jest niemal nieprzerwanie od 18 listopada. Ta chwilowa konsolidacja powoduje uspokojenie zmienności również na rynku altcoinów, jednak część z nich w przeciągu ostatniej doby mocniej traciła: w tym gronie znalazły się shiba inu (SHIB), avalanche (AVAX) oraz cardano (ADA), które spadały o 5-9%.

  • Po stronie najsilniej rosnących projektów z grona 20 największych kryptowalut znalazły się tokeny crypto.com coin (CRO) oraz polygon (MATIC) rosnące o 16,5% oraz 11%
  • Dobrze radzi sobie także ethereum (ETH), binance coin (BNB) oraz litecoin (LTC), które na przestrzeni 24 godzin zyskiwały około 4%
  • Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów pozostaje natomiast niemal niezmienna i cały czas trzyma się poziomu 2,5 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin potwierdza, że wsparcie na wysokości 56 tys. dol., to ważny byczy poziom

W trakcie wtorkowej sesji notowania BTC/USD testowały lokalne minima na wysokości 55,1 tys. dol., jednak ostatecznie dzień kończył się zyskiem 2,28%. W połowie tygodnia najstarsza kryptowaluta znowu nieznacznie koryguje, widoczna jednak na poniższym wykresie strefa wsparcia, wyraźnie trzyma cenę w ryzach.Bitcoin zaczynał ten miesiąc niezwykle mocno, zyskując w pewnym momencie nawet 22%, obecnie jednak od początku listopada traci około 8%. Jeżeli miesiąc zamykałby się w tym momencie, to byłby to jeden z gorszych listopadów w historii BTC/USD: w tym okresie kryptowaluta bowiem zazwyczaj zyskuje.

Bitcoin w miejscu, shiba inu oraz avalanche tracą najmocniej na rynku kryptowalut
Bitcoin na wykresie dziennym. Notowania BTC/USD testują wsparcie

Jak zauważa firma Glassnode w swoim najnowszym raporcie, analiza on-chain pokazuje, że obecne wsparcie jest istotne również pod kątem procentu podaży BTC, która obecnie utrzymuje zyski. Z poniższego wykresu wynika, że bitcoin znalazł się w strefie walki pomiędzy bykami oraz niedźwiedziami, a zejście poniżej 56-57 tys. dol. (czyli poniżej progu 85% podaży utrzymującej zyski), może oznaczać zwiększenie się przewagi sprzedażowej strony rynku:

Bitcoin w miejscu, shiba inu oraz avalanche tracą najmocniej na rynku kryptowalut
Procent podaży w zysku w sieci bitcoin. Źródło: Glassnode
Zonda

Shiba inu (SHIB), avalanche (AVAX) oraz cardano (ADA) po stronie przegranych

Patrząc na zestawienie 20 największych kryptowalut widać, że zdecydowana większość generuje zyski w ciągu ostatnich 24 godzin. Ethereum (ETH) rośnie o 4,27% do poziomu 4281,95 dol., polygon (MATIC) umacnia się o 11% i kosztuje 1,73 dol., a lider aprecjacji, natywny token platformy kryptowalutowej Crypto.com (CRO) dodaje do swojej wartości 17% i kosztuje 0,8931 dol.

W zdominowanym przez kolor zielony rankingu wyróżnia się jednak kilku spadkowiczów. Wśród nich znalazł się pretendent do „zabicia dogecoina”, czyli shiba inu (SHIB), tracący w tym momencie ponad 9% i testujący poziom 0,00003896 dol., oraz gwiazda ostatnich sesji kryptowaluta avalanche (AVAX), która odsuwa się od historycznych maksimów i testuje 119,54 dol. tracąc 8,5%. Do grupy tej dołącza także cardano (ADA) po spadku o 5,3% do poziomu 1,69 dol.

Bitcoin w miejscu, shiba inu oraz avalanche tracą najmocniej na rynku kryptowalut
Spadki w gronie 20 największych kryptowalut w przeciągu ostatniej doby. Źródło: Coinmarketcap.com

SHIB traci w tym momencie piątą sesję z rzędu i spada poniżej lokalnej strefy wsparcia oraz 50-dniowej średniej ruchomej. Ostatni raz kryptowaluta-mem znajdowała się na takich poziomach 25 października, czyli miesiąc temu, kiedy ponownie rozpędzał się zbudowany wokół niej rajd spekulacyjny.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here