Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCW momencie gdy Bitcoin trzecią sesję z rzędu pozostaje przyklejony do psychologicznego wsparcia 8 tysięcy dolarów i powraca ponownie pod spadkową linię trendu, na rynku altcoinów widać wyraźne osłabienie. W czwartek najsilniej traci Binance Coin (BNB), którego wartość zmniejsza się o niemal 6%. W tym samym czasie Litecoin kurczy się o 4% i również pozostaje w czołówce spadkowiczów w drugiej połowie tygodnia.


Bitcoin jak na razie bez perspektyw na silniejsze wzrosty? Kurs BTC stanął w miejscu

Notowania Bitcoina od wtorku dryfują nad poziomem 8 tysięcy dolarów po poniedziałkowych spadkach, które doprowadziły do wybicia linii trendu utrzymującej cenę w ryzach. W efekcie kurs BTC zbliża się do testu dołków z pierwszej połowy października oraz zejścia do półrocznych minimów na wysokości 7200 dolarów. Oczywiście psychologiczny poziom zapewnia obecnie silne wsparcie, jednak brak zmienności na rynku wpływa zazwyczaj na ograniczenie obrotu, co zwiększa ryzyko nagłych ruchów spadkowych.

kurs Bitcoin BTCUSD 21.11
Bitcoin stoi w miejscu nad ważnym wsparciem. Źródło: Tradingview.com

Co prawda zaplanowana na dzisiaj zmiana trudności wydobycia bloków ma wpływać prowzrostowo na Bitcoina, co wynika ze statystycznej zależności opisywanej przez PlanB. Zgodnie z obecnymi założeniami PlanB, wzrost trudność wydobycia 21 listopada wyniesie 4%. Jeżeli zaufać statystyce z ostatnich 9 lat historii Bitcoina, powinno to zagwarantować wzrost najstarszej z kryptowalut.

Binance Coin traci od ośmiu dni, Litecoin również spadkowo – czerwony rynek altcoinów

Liderem spadków na rynku altcoinów pozostaje Binance Coin (BNB), który kurczy się w ujęciu dobowym o niemal 6%. Token notuje w czwartek ósmy dzień spadków z rzędu i w tym czasie osuwa się poniżej poziomu 18 dolarów, spadając już o 18% z listopadowych maksimów. Deprecjacja doprowadziła również do wybicia wzrostowej linii trendu, która od końca października łączyła coraz wyższe minima.

W czwartek uwagę warto zwrócić również na Litecoin. Co prawda kurs LTC nie notował dynamiczniejszej deprecjacji od poniedziałku, to traci czwarty dzień z rzędu i osuwa się poniżej poziomu 55 dolarów, pogłębiając niemal miesięczne dołki. W efekcie zwiększa się szansa na ponowny test poziomu 47,5 USD, najniższego od marca 2019.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here