Naga MarketsBitcoin w lutym gwarantuje historycznie wysoką stopę zwrotuNa przestrzeni ostatniego dziesięciolecia luty był jednym z najlepszych miesięcy dla bitcoina pod względem generowanej stopy zwrotu wynoszącej średnio 15%. Co prawda luty 2020 roku zakończył się na minusie (do czego przyczyniła się Koronawirusowa wyprzedaż). Jednak w okresie 2015-2019 drugi miesiąc roku przynosił dwucyfrowe stopy zwrotu. Historyczny trend sprawdza się jak na razie z nawiązką, a bitcoin w tym momencie rośnie od początku miesiąca o ponad 40%.

  • W ujęciu historycznym najlepsze miesiące do handlu na BTC to kwiecień oraz listopad, kiedy średnie wzrosty przekraczają 50%
  • W lutym jest to wartość 15% (mediana wynosi natomiast 16%), czyli zdecydowanie więcej niż w styczniu. Przy dodatkowo ograniczonej zmienności powinno to zapewnić wyższe stopy zwrotu inwestorom

Kurs BTC w drugim miesiącu roku. Historia sugeruje wzrosty

– Zeszło miesięczny wzrost bitcoina o 14% oznaczał czwarty miesiąc aprecjacji z rzędu i wypadał zdecydowanie powyżej 11-letniej średniej oraz mediany, które wynoszą kolejno 9 oraz 5 procent – zauważa giełda kryptowalutowa Kraken w swoim raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak co miesiąc jej analitycy prezentują tabelę odzwierciedlającą średnie miesięczne zwroty z inwestycji w bitcoina i jak z niej wynika luty jest najlepszym miesiącem do kupna BTC w pierwszym kwartale.

Bitcoin w lutym rośnie średnio o 15%. Źródło: Kraken

Jeżeli chodzi o ten rok, to wzrost został zrealizowany jak na razie ze sporą nawiązką, a kurs BTC rośnie od początku miesiąca o prawie 44%, zwiększając swoją nominalną wartość o 14,5 tys. dol. Wszystko za sprawą wzrostu adopcji instytucjonalnej w tym informacji, że spółka Tesla dokonała sporej inwestycji w cyfrowe aktywa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here