Naga MarketsBitcoin w kręgu zainteresowań miliardera z Norwegii. Uruchamia spółkę blockchainNotowany na norweskiej giełdzie podmiot Aker ASA ogłosił w poniedziałek, że utworzył spółkę-córke Seetee, która będzie zajmowała się inwestowaniem w projekty i firmy w całym ekosystemie bitcoinach utrzymując jednocześnie wszystkie swoje aktywa w kryptowalucie. Właścicielem podmiotu jest Kjell Inge Rokke, miliader, który zbudował swój majątek na rynku ropy, obecnie coraz częściej interesuje się jednak energią odnawialną i nowymi technologiami.

  • Norweska spółka holdingowa wyceniana jest na 6 miliardów euro, a jej główny zakres działalności to rybołówstwo, budownictwo i inżyniera na otwartych wodach oceanicznych.
  • Teraz rozszerza swoją działalność również o odnawialne źródła energii oraz inwestowanie w bitcoina
  • Oprócz inwestowania w BTC spółka tworzy osobny podmiot, który skupi się na rozwoju sektora kryptowalut

Bitcoin filarem działalności Seetee. Cztery podstawowe cele nowej spółki

Seetee jest początkowo skapitalizowana kwotą 500 mln NOK. Seetee początkowo skupi się na 1) inwestowaniu w bitcoina i posiadaniu BTC, 2) dołączeniu do społeczności bitcoina i szerszej społeczności blockchain oraz nawiązaniu partnerstwa z wiodącymi graczami, 3) uruchomieniu operacji weryfikacji BTC oraz 4) budowaniu i inwestowaniu w innowacyjne projekty i firmy w ekosystemie bitcoin i blockchain – napisano w komunikacie do decyzji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Seetee będzie realizować powyższe, opierając się na zdolnościach, które zostały rozwinięte w Aker Group dzięki wysiłkom w łańcuchach wartości oprogramowania przemysłowego, fintech i zielonej energii. Daje to Seetee możliwość realizowania innowacji, np. w obszarach cyberbezpieczeństwa, transakcji finansowych i bezemisyjnych operacji weryfikacyjnych. Aby przyspieszyć swoje inicjatywy, Seetee będzie aktywnie współpracować z innymi firmami.

W tym celu Seetee zawarło umowę o współpracy z Blockstream, globalnym liderem w dziedzinie technologii Bitcoin i blockchain. Blockstream zapewnia firmom dostęp do najbardziej dojrzałej, dobrze przetestowanej i bezpiecznej technologii blockchain w produkcji – protokołu Bitcoin rozszerzonego za pomocą interoperacyjnych łańcuchów = w celu wspierania nowych aplikacji – wraz z najbardziej doświadczonymi zespołami w branży – napisano dalej.

Współpraca będzie początkowo koncentrować się na operacjach wydobywczych i będzie dalej rozwijana w oparciu o unikalne atuty Blockstream w zakresie technologii blockchain oraz dziedzictwo przemysłowe i zestaw możliwości firmy Aker.

– Wraz z uruchomieniem Seetee, Aker Group wykonuje kolejny ruch w kierunku oprogramowania i fintech. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami przemysłowymi, które zostaną odblokowane przez bitcoina i technologię blockchain, i chcemy wnieść silny wkład w ten rynek. Technologie te mają potencjał, aby zmniejszyć tarcia w naszym codziennym życiu, zwiększyć bezpieczeństwo naszych gospodarek opartych na technologii cyfrowej i odblokować nowe modele biznesowe dla innowacji. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zajęcia się tymi i innymi zastosowaniami wraz z Blockstream i innymi partnerami – powiedział Øyvind Eriksen, prezes i dyrektor generalny Aker ASA.

Akcje Aker ASA w pierwszej reakcji na informację umacniały się o ponad 3,3% i testowały najwyższe poziomy od pierwszej połowy lutego, w tym momencie tracą jednak 0,9%, oscylując jednak od początku roku na wysokości maksimów z września 2018 roku.

To ekscytujące widzieć, jak Aker z entuzjazmem zanurza się w ekosystem BTC. Będziemy ściśle współpracować z Seetee nad projektami wydobycia i sidechain, które przynoszą korzyści grupie spółek Aker i oczekujemy, że ich bogate doświadczenie w wykorzystywaniu globalnej infrastruktury energetycznej okaże się cennym atutem dla branży bitcoinowej – powiedział Adam Back, współzałożyciel i dyrektor generalny Blockstream.

Magnus Granath, Snorre Lorgen i Sverke Lorgen tworzą zespół zarządzający, który będzie inicjował inwestycje Seetee w bitcoina, operacje weryfikacji i projekty innowacyjne. Ola Snøve jest prezesem wykonawczym firmy.

– Jestem podekscytowany inwestycją w Seetee i cieszę się, że będę pełnił funkcję Prezesa Wykonawczego, kontynuując bliską współpracę ze Snorre Lorgen, Sverke Lorgen i Magnusem Granath. Nasze rozmowy z Blockstream były naprawdę inspirujące i nie mogę się doczekać, aby stać się częścią zespołu, który przekształca możliwości w rzeczywistość – powiedział Ola Snøve, Prezes Wykonawczy Seetee.

Aker nie jest pierwszą notowaną publicznie spółką, która ogłaszała w poniedziałek swoje zaangażowanie w rynek bitcoina. Wcześniej komunikat o uzupełnieniu swojego portfela rezerw o bitcoina i ether podawała chińska spółka Meitu, która na zakup kryptowalut wydała łącznie 40 mln dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw analiza | cena akcji lotos | akcje pgnige | kur dolara | dolar kurs prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here