Naga MarketsBitcoin w korekcie? To przez laserowe oczy, twierdzi Peter BrandtBitcoin potaniał już o ponad 17% od szczytu wyznaczonego przed tygodniem. Rynkowy weteran i legendarny trader: Peter Brandt, żartobliwie zaznaczył, że powodem korekty może być trend ustawiania przez zwolenników krypto “laserowych oczu” na swoich profilowych zdjęciach.

  • Peter Brandt to znany trader z ponad 40-letnim doświadczeniem
  • Od kilku lat jest zagorzałym zwolennikiem kryptowalut
  • Jego profil na Twitterze ma niemal pół miliona obserwujących

Bitcoin w korekcie przez laserowe oczy zdaniem Brandta

Cena Bitcoina spadła już o ponad 17% od maksimum wszechczasów wyznaczonego na 64,9 tys. dol. w połowie kwietnia. Obecnie 1 BTC notowany jest po około 54,4 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gdzie doszukiwać się przyczyny korekty? Peter Brandt w humorystyczny sposób podsuwa rozwiązanie.- Szansa na korektę na rynku kryptowalut jest bezpośrednio skorelowana do popularności laserowych oczu na Twitterze. Chcesz żeby korekta się skończyła? Zostaw te laserowe oczy. – zaznaczył Brandt.

Bitcoin w korekcie? To przez laserowe oczy, twierdzi Peter Brandt
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Laserowe oczy, lub z angielskiego laser eyes to popularny wśród twitterowych krypto-guru mem polegający na modyfikacji swojego zdjęcia twitterowego z nakładką świecących na czerwono oczu. Celem trendu było promowanie ruchu Bitcoina w kierunku 100 tys. dol.

Bitcoin w korekcie? To przez laserowe oczy, twierdzi Peter Brandt
Źródło: knowyourmeme.com

Im więcej osób ustawi “laserowe oczy”, tym bardziej rynek stanie się zmienny na jakiś czas i przestanie po prostu kroczyć do góry równomiernym krokiem… Gdy ludzie publicznie biją się w pierś krzycząc “Mam Bitcoina! Mam Bitcoina! Patrz na mnie! Mam laserowe czy!”, to zawsze będzie znak, że rynek powinien przynajmniej nieco odpocząć na jakiś czas. – stwierdził Brandt.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Co ciekawe, szczyt popularności memu zbiegł się w czasie również z ówczesnym szczytem ceny Bitcoina, który został wyznaczony w okolicach 57,8 tys. dol. 21 lutego. Potem, cena spadła o ponad 25% do 43,5 tys. dol.

Czy tym razem będzie podobnie? W gruncie rzeczy, już można mówić o podobnej korekcie. W momencie tworzenia artykułu zakres przeceny od rekordowych szczytów wynosi około 17% osiągnięte w 7 dni. Zdaniem Brandta nie ma się jednak czego obawiać. Według jego metodologii, korekta o zakresie mniejszym niż 20% uznawana jest za “bardzo łagodną”.

W jednym z ostatnich wpisów, legendarny trader przedstawił swoją teorię, z której wynika, że silne historyczne trendy wzrostowe Bitcoina zwykle testują 18-tygodniową średnią kroczącą, która w tym przypadku jest w okolicach 46 tys. dol., a to wskazuje na możliwość przedłużenia przeceny do nawet 28% w dół (obecnie 17%).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy wti | notowania gpw | cena akcji biomed | kurs bitcoina | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here