Naga MarketsBitcoin w korekcie, ale prezydent Salwadoru dokupuje jeszcze więcej BTCCena Bitcoina zanurkowała wczoraj o ponad 11% do 46,8 tys. dol., choć przez moment była nawet niżej, bo na 42,9 tys. dol. Dla części inwestorów to oznaka słabnącego rynkowego wzrostowego sentymentu, ale dla niektórych to doskonała okazja na zakup. Prezydent Salwadoru dokupił na dołku jeszcze trochę BTC, tuż po tym jak państwo to zaakceptowało bitcoina jako legalny środek płatniczy.

Bitcoin oficjalnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Bitcoin jest już oficjalnie legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, niewielkim 6-milionowym państwie z Ameryki Środkowej. Ta wiekopomna chwila została upamiętniona chyba w najlepszy możliwy sposób: dokupieniem jeszcze większej liczby BTC na dołku przez samego prezydenta.Nayib Bukele, prezydent Salwadoru, sam potwierdził ten krok na swoim profilu twitterowym informując krajan oraz cały świat o tym, że w państwowym skarbcu jest o 150 BTC więcej:

Kupujemy dołek. 150 nowych monet więcej. – chwalił się Bukele na Twitterze.

invest

Jak się okazało, timing zakupu nie mógł być lepszy. Już 30 minut po ogłoszeniu inwestycji, cena BTC/USD odbiła z okolic 43 tys. dol. do poziomów powyżej 46 tys. dol. Nie umknęło to rzecz jasna uwadze prezydenta Salwadoru:

Wygląda na to, że przecena się kończy. Dzięki za ten dołek @IMFNews. Zaoszczędziliśmy 1 mln na drukowaniu pieniędzy. El Salvador posiada obecnie 550 BTC. – dodał Nayib Bukele.

Zaakceptowanie bitcoina jako legalny środek wymiany w Salwadorze to wielka chwila w świecie kryptowalut, ale także prawdziwy test pożyteczności krypto w tej roli. Przez ostatnie lata coraz rzadziej przywoływany był argument bycia przez bitcoina lepsza walutą niż dolar. To idea, która jeszcze kilka lat temu była powszechnie cytowana przez zwolenników kryptowalut.

Teraz, częściej mówi się o przechowywaniu wartości przez BTC czy byciu „lepszym złotem”, ale pierwotnie bitcoin powstał właśnie w zamyśle przejęcia roli pieniądza fiducjarnego i odseparowaniu pieniądza od banków centralnych.

Plus500

O dziwo, inwestorzy skupieni na mediach społecznościowych już w weekend pisali o tym, że spodziewają się przeceny we wtorek, a powodem miało być… właśnie zaakceptowanie BTC jako środek płatniczy w Salwadorze. Czy prezydent Bukele sam przewidział taki ruch ceny bitcoina wskutek decyzji swojego rządu? Jeśli tak, świadczy to o jego całkiem wprawnym inwestycyjnym nosie. Jeśli nie, to tym bardziej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp cena akcji | mbank gpw | akcje tauron | gpw pkobp | wirtualna polska akcje opinie | kurs gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here