Naga MarketsBitcoin traci na znaczeniu w Korei Południowej. Co dalej z BTCKorea Południowa to kraj, w którym Bitcoin od zawsze mógł liczyć na bardzo silne wsparcie. Pod względem średnich dziennych wolumenów plasuje się na trzecim miejscu na świecie zaraz za Stanami Zjednoczonymi oraz Japonii. Jednak od 2018 roku zauważalny jest silny spadek aktywności, między innymi po ostrej reakcji lokalnych regulatorów.


Bitcoin z wyraźnymi ograniczeniami w Korei. Chodziło o arbitraż kryptowaluty?

Na przełomie 2017 i 2018 roku praktycznie każdy mógł handlować na koreańskich giełdach kryptowalutowych, które w rekordowym momencie oferowały nawet 54% premii (premia kimchi) w porównaniu do giełd z innych zakątków świata. Po tych wydarzeniach i dynamicznych osunięciach notowań BTC z historycznych maksimów, Korea Południowa zakazała handlu kryptowalutami inwestorom z zagranicy oraz wymusiła procedury KYC na firmach inwestycyjnych uniemożliwiające anonimową wymianę cyfrowych aktywów.

Dodając do tego stagnację cen, spadek popytu oraz mniejsze zainteresowanie cyfrowymi aktywami, na trzech głównych koreańskich giełdach widać bardzo silny spadek wolumenu. Jak zauważają analitycy Long Hash, w październiku obrót w porównaniu do poprzedniego roku spadał na giełdzie Bithumb z poziomu 1,2 mln BTC do 200 tys. BTC (o 83%).

bitcoin korea południowa
Spadek wolumenu na koreańskich giełdach kryptowalutowych. Źródło: Longhash.com

Deprecjacja ta jest jednak zjawiskiem zauważalnym również na innych rynkach. Od czasu rekordowych szczytów z grudnia 2017 roku, Bitcoin zmniejszył swoją wartość o około 55%, co wpłynęło negatywnie na spadek obrotów również na głównych giełdach takich jak Coinbase, BitMEX oraz Bitfinex.

Zdaniem autorów analizy głównym powodem silniejszego spadku zainteresowania kryptowalutami w Korei Południowej oprócz zeszłorocznej deprecjacji BTC oraz małej ilości internesujących altcoinów jest silne ograniczenie regulacyjne nałożone przez lokalne organy nadzoru.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDonald Trump: Rynek akcji wzrósłby o kolejne 25%, gdyby nie Fed
Następny artykułUSA: Solidny odczyt inflacji konsumenckiej w październiku. Jak reaguje USD?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here