Naga MarketsBitcoin w konsolidacji. TAGZ5 przebojem wkrada się do grona największych kryptowalutPo wtorkowym odbiciu o niespełna 6%, kurs Bitcoina w środę notuje delikatną korektę utrzymując się w okolicach 5250 dolarów. Na rynku altcoinów widać uspokojenie i mniejszą zmienność, a liderem wzrostów jest token TAGZ5, który w przeciągu ostatnich 7 dni notował niemal 100% wzrostów i przebojem wdarł się do grona 20 największych kryptowalut pod względem rynkowej kapitalizacji, która obecnie pokonuje między innymi Chainlink (będący jednocześnie najsilniej tracącym w tym zestawieniu).


Bitcoin konsoliduje, Tim Draper i Peter Brandt z mieszanymi prognozami dot. kursu BTC

Po dynamicznych spadkach z ubiegłego tygodnia Bitcoin znalazł wsparcie na wysokości poziomu 4800-5000 dolarów, z którego korzysta kolejną sesję z rzędu. Dopóki nie powróci nad minima z listopada i grudnia ubiegłego roku (6400 dolarów), ciężko spodziewać się dynamiczniejszych ruchów wzrostowych:

Bitcoin konsoliduje na nowym dołku. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin konsoliduje na nowym dołku. Źródło: Tradingview.com

O ile wybicie widocznego na wykresie wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji i zepchnąć Bitcoina w okolice zaledwie 3 tysięcy dolarów, to Peter Brandt będący profesjonalnym traderem i postacią często cytowaną na rynku kryptowalut uważa, że BTC może osuwać się nawet do jednego tysiąca dolarów, a w rajdzie spadkowym będzie towarzyszyło mu również złoto.

W opozycji do tej projekcji znajduje się Tim Draper, amerykański inwestor venture capital, którego zdaniem to nie ma banki, czy też rządy uratują obecną sytuację gospodarczą pogarszającą się przez koronawirusa, a właśnie Bitcoin.

TAGZ5 oraz USD Coin w czołówce 20 największych tokenów. Przetasowania na rynku altcoinów

Zgodnie z danymi portalu Coin Paprika, w czołówce dwudziestu największych cyfrowych aktywów pod względem kapitalizacji doszło do pewnych przetasowań. Na 13. pozycji plasuje się TAGZ5 zyskujący w przeciągu ostatnich 7 dni ponad 90% (oraz niemal 6% w przeciągu ostatniej doby), którego obecna kapitalizacja rynkowa przy cenie 1,82 USD wynosi ponad 700 miliardów dolarów. Na 19. pozycji znalazł się natomiast stablecoin USDC z kapitalizacją wynoszącą niespełna 605 miliardów dolarów.

TAGZ5 jest tokenem bazującym na blockchainie sieci Ethereum będąc forkiem oryginalnego tokenu TAGZ. Został zaprojektowany w taki sposób, aby utrzymywać swoją wartość poprzez śledzenie wyceny rynku altcoinów.

TAGZ5 zyskuje 90% w 7 dni


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRainbow Tours [RBW], Vivid Games [VVD] – Gorące spółki dnia
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 18 marca 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here