moneta BitcoinMimo trwających od wtorku spadków spowodowanych odrzuceniem horyzontalnego oporu w wysokości 11 tys. USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, cena Bitcoina nie osunęła się w okolice kolejnego, technicznego poziomu tj. 9 400 USD. Tendencja ta zatrzymała się bowiem już w rejonie 9 755 USD i od czwartkowego popołudnia znów obserwujemy wzrosty BTC.


Czy na BTC powstanie formacja RGR? 

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że jego cena od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Wskutek niedawnych spadków rynek osunął się w okolice 9 400 USD, następnie, wzrosty wywindowały cenę w okolice 11 tys. USD tylko po to, by na przestrzeni kolejnych dni ta znów osunęła się poniżej 10 tys. USD. Od czwartkowego popołudnia ponownie obserwujemy aprecjację cen BTC i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, z czysto technicznego punktu widzenia, wzrosty te mogłyby dotrzeć nawet w rejon 11 tys. USD.

Warto w tym miejscu zwrócić jednak uwagę, że konsolidacja jest formą korekty, a co za tym idzie, jej kontynuacja zwiększa prawdopodobieństwo, że po zakończeniu rynek wybije w kierunku zgodnym z wcześniejszym impulsem i kontynuował będzie tendencje spadkową.

Warto również zauważyć, że bariera 9 400 USD stanowi linię szyi potencjalnej, pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR). Okazuje się więc, ze trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 6 800 USD.

W chwili pisania tego artykułu Bitcoin notowany na giełdzie BITSTAMP wyceniany jest po 10 355 USD.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit: Johnson spotka się z Trumpem! Hard Brexit – to be or not to be?
Następny artykułFormacja głowy z ramionami – jak czerpać z niej zyski? cz. 2 [AKTUALIZACJA]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here