Naga MarketsBitcoin BTC coinChociaż w trakcie weekendu notowania najstarszej z kryptowalut umacniały się dwa dni z rzędu, to od czasu czerwcowych spadków, Bitcoin utrzymuje się w konsolidacji pomiędzy okrągłym pułapem 10 tysięcy dolarów, a poziomem 12 tysięcy dolarów, który był testowany w zeszłym tygodniu. Zdaniem Tomasza Rozmusa dalsze wzrosty przy obecnej, niskiej dynamice, mogą być zagrożone.


Bitcoin stoi w obliczu ryzyka silniejszej korekty? Co zrobi kurs BTC

W trakcie weekendu Bitcoin umacniał się o trochę ponad 7%, przyzwyczajając inwestorów jednak do silniejszych ruchów w trakcie ostatnich tygodni. Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się w miejscu, bliżej górnego ograniczenia krótkoterminowej konsolidacji i jeżeli ta nie zostanie silnie wybita, wtedy ryzyko korekty spadkowej zdecydowanie wzrośnie:

Bitcoin ze skromnym zyskiem w weekend. Kurs BTC/USD D1
Bitcoin ze skromnym zyskiem w weekend. Kurs BTC/USD D1

„Weekend przyniósł niewielkie wzrosty co spowalnia samą dynamikę ruchu po bardzo mocnym zebraniu z okolic 10 tys. USD. Jednocześnie przy braku silnej reakcji, do której byliśmy przyzwyczajeni w ostatnim czasie, może to oznaczać, że ruch wzrostowy staje się zagrożony i może dojść znów do korekty ruchu. Sesja popołudniowa da nam zdecydowanie więcej informacji, jednak jeżeli nie będziemy mieli wyraźnego wzrostu, a ceny będą oscylować w okolicy dzisiejszego otwarcia, będzie to znak słabości rynku” – komentuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash:

Ethereum nad 300 dolarów, Bitcoin Cash nad barierą 400 dolarów

W tym samym czasie notowania części altcoinów radziły sobie w weekend zdecydowanie lepiej. Kurs Ethereum odbijał od lokalnego wsparcia 281 dolarów i powracał nad barierę 300 dolarów, testując najwyższe poziomy od dwóch tygodni. Co prawda notowania nadal są zamknięte w relatywnie wąskiej konsolidacji, niedzielny impuls może jednak przynieść próbę jej pokonania:

Ethereum silniej zyskiwał w niedzielę. Kurs ETH/USD D1
Ethereum silniej zyskiwał w niedzielę. Kurs ETH/USD D1

W weekend nad okrągły pułap powracał również hard fork Bitcoina, Bitcoin Cash. Kryptowaluta dryfuje obecnie nad poziomem 400 dolarów oraz średnią ruchomą 50 EMA, które utrzymują spadki w ryzach nieprzerwanie od ostatniego tygodnia czerwca. W szerszej perspektywie BCH/USD porusza się natomiast w ruchu bocznym pomiędzy dołkami zeszło miesięcznymi (365 dolarów), a maksimami z maja (467 dolarów).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. No to są powody do dumy. Kiedy ta bańka pęknie. Przecież btc to jedna wielka pomyłka. Skupuje 1000 btc i inwestorzy szaleją. Kupują. Ja wtedy sprzedaje. 1000 sprzedam szybko. Wtedy btc spada do poziomu sprzed kupna. Zarabiam na tym ok. 100.000 czekam miesiąc i powtórka kupuje 1500 znów btc skacze inwestorzy kupują. Ja sprzedaje. Bawcie się sami w kotka i frajera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here