Naga Markets



Bitcoin w kolejnej bańce? Wskazuje na to korelacja z chińskimi cyklami zadłużeniaChociaż bitcoin (BTC) może osiągnąć jeszcze nowy rekord cenowy, to nowe badania sugerują, iż potencjalnie będzie to tylko kolejna bańka. Obecnie notowania BTC/USD znajdują się ponad poziomem 43 000 USD, gdzie wróciły po odbiciu od 100-dniowej średniej

Korelacja cen bitcoina z chińskim cyklem zadłużenia

Teoria wskazująca na kolejną bańkę wywodzi się od analityka z Material Scientist. Wskazuje ona na silną korelację między cyklami notowań bitcoina a chińskimi cyklami zadłużenia.



Jako, że bitcoin osiągnął swój ostatni rekord wszech czasów w kwietniu 2021 roku, oczekiwania na to, że kolejne maksima pojawią się przed końcem roku są wysokie.

Patrząc wstecz na historię bitcoina, Material Scientist pokazuje, że poprzednie szczyty cyklu bitcoina zbiegały się z szczytami chińskich cykli zadłużenia.

Analityk kwestionuje również istotność dla wyceny zmniejszenia podaży BTC po każdym halvingu.

Jak powiedział miliarder i inwestor Ray Dalio, bański są tworzone przez cykle zadłużenia. Analityk Material Scientist właśnie z jego badań zaczerpnął tę koncepcję i zauważył wyraźną korelację z bitcoinem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sytuacja techniczna na BTC/USD

Z perspektywy technicznej, bitcoin na koniec wczorajszej sesji wrócił ponad obszar w obrębie 42 000 USD. Wskazuje to na fałszywe wybicie wsparcia dzień prędzej.

invest

Odbicie kursu BTC/USD pojawił się w następstwie skutecznego testu 100-dniowej średniej. Kluczowy opór stanowi teraz obszar w okolicach 53 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut forex | theppro co to | wirtualna polska kurs akcji | akcje pgnige | prognozy kryptowalut | kurs lewa do złotówki | pkobp notowania |



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here