Naga MarketsW niedzielnym odcinku emitowanej od 31 lat kreskówki Simpsonowie (The Simpsons), zatytułowanym “Burger Kings”, bohaterowie dostają się na rynek finansowy akcji nowej sieci burgerów stworzonej przez miejskiego miliardera, Montgomery’ego Burnsa. W odcinku zaprezentowano wyraźnie cenę bitcoina (BTC) obok zielonego symbolu nieskończoności, co bardzo szybko wychwycili sympatycy serialu twierdząc, że scenarzyści pozwolili sobie na odważną prognozę przyszłych cen BTC.

  • Bitcoin w ostatnich latach coraz częściej pojawia się w popularnych amerykańskich serialach oraz kreskówkach
  • Wcześniej o bitcoinie w Simpsonach mówił w 2020 roku Jim Parsons z The Big Bang Theory
  • Najnowszy odcinek kreskówki opowiadającej o Homerze i jego rodzine prognozował również, że akcje GameStop wzrosną o 1 bilion

Bitcoin w stronę nieskończoności? Prognoza BTC w Simpsonach

W najnowszym odcinku Simpsonów żona Homera, Marge, ogląda program Crazy Cash chcąc sprawdzić jak zmieniają się notowania akcji posiadanej przez nią spółki Burger Kings. Program będący bezpośrednim odniesieniem do popularnego show CNBC o tytule Mad Money autorstwa Jima Cramera pokazał na przesuwającym się pasku wycenę bitcoina (BTC) ze znaczkiem nieskończoności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inne komediowe przewidywania obejmują również wycenę całych Stanów Zjednoczonych spadającą o 1/4, akcje GameStop rosnące o 1 bilion, a także notowania Tesli z dopiskiem: “Jeśli musisz pytać, nie możesz sobie na to pozwolić”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy kryptowaluta pojawiła się w The Simpsons. W 2020 roku aktor Jim Parsons z The Big Bang Theory występował jako gwiazda gościnna, wyjaśniając jak działają kryptowaluty i rozproszone księgi. Aktor odniósł się do kryptowalut jako “gotówki przyszłości”.

Crazy Cash to żartobliwe odniesienie do programu Mad Money emitowanego na antenie CNBC i prowadzonego przez Jima Cramera. Źródło: The Simpsons

Niektórzy mogą postrzegać pojawienie się bitcoina w serialu jako byczy znak. Biorąc pod uwagę, że cena aktywa ponownie przekroczyła 60 tys. dol., brakuje jej zaledwie jednego procenta, aby przepowiednia Simpsonów się spełniła i kurs BTC ponownie testował historyczne maksima.

Fani serialu wielokrotnie udowadniali, że Simpsonowie skutecznie przewidują przyszłość. Niektóre przykłady obejmują prezydenturę Donalda Trumpa, wynik trzech Super Bowl i różne innowacje w technologii, takie jak czat wideo, smartwatche i autokorekta.

Podczas gdy scenarzyści wykorzystali uwagę mediów skupioną obecnie wokół bitcoina, profesjonalni inwestorzy również dokonali własnych byczych prognoz w ostatnich tygodniach. W zeszłym miesiącu dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken, Jesse Powell, powiedział, że cena BTC ostatecznie “zmierza do nieskończoności” i że spodziewa się, że aktywa kryptowalutowe osiągną 1 milion dolarów w ciągu następnej dekady.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here