Naga MarketsBitcoin w górę za sprawą Elona Muska, Wall Street w korekcieCzwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych, choć zakończyła się wzrostami głównych indeksów giełdowych, nie zdołała przekonać byków do dalszych zakupów. Dziś spadki ponownie królują na parkietach giełdowych zarówno w Europie, jak i w USA.

Bitcoin rośnie, zamieszanie z rynku akcji dotknęło rynek srebra

Kontrakty terminowe w Stanach Zjednoczonych zdają się zniżkować o ok. 1 proc. w końcówce bardzo burzliwego tygodnia na tamtejszym rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprawa może znaleźć swój finał w Senacie Stanów Zjednoczonych i prokuraturze. Mowa o reakcji na wzmożoną zmienność na poszczególnych akcjach w USA oraz o blokowaniu możliwości handlu na poszczególnych platformach, a także o ogromnych stratach funduszy hedgingowych, które na długo zapamiętają styczeń 2021 r. To z kolei może powodować obawy o jeszcze większe regulacje dla funduszy inwestycyjnych, co może im utrudnić prowadzenie biznesu. Stąd branża ma likwidować pozycje na różnego rodzaju akcjach, a to z kolei powodować może wzrost zmienności, o czym pisaliśmy wczoraj. To w konsekwencji psuje nastroje i może powodować dalsze spadki indeksów giełdowych.

Zamieszanie na amerykańskim rynku akcji trafiło także w rynek srebra. Wczoraj inwestorzy na największej grupie w serwisie Reddit mieli zacząć inwestować w produkty oparte o srebro, a w tym poszczególne spółki oraz ETF-y. W rezultacie cena srebra podskoczyła najmocniej od sierpnia, przebijając poziom 26 USD za uncję. Dziś cena próbuje pokonać poziom 27 USD i tym samym znajduje się najwyżej od pierwszego tygodnia stycznia.

Czy niemiecka gospodarka uciekła przed recesją?

W Europie inwestorzy zdają się czekać na nowe dane ekonomiczne z głównych gospodarek. Niemcy mają podać dane o PKB za IV kwartał. Ostatnie dane pokazały, że PKB Francji spadł mniej, niż oczekiwano, a Hiszpania uniknęła recesji.

Rosnące liczby zakażeń koronawirusem i restrykcje nadal wpływają na nastroje inwestorów, a tempo wprowadzania szczepionek jest wolniejsze, niż oczekiwano. Dostawcy szczepionek – firmy AstraZeneca i Pfizer ogłosiły w ostatnich tygodniach wstrzymanie dostaw.

Elon Musk wpisał: #bitcoin

Mocno zmienia się także cena bitcoina. Ostatnio wzrosła o ponad 4 tys. USD z 32 tys. do ponad 36 tys. USD. Doszło do tego kilkadziesiąt minut po… zmianie przez Elona Muska swojego opisu w serwisie Twitter na “#bitcoin”. Tyle wystarczyło, aby BTC/USD odrobił większość strat po wcześniejszej 30-procentowej korekcie.

To, co dzieje się w drugiej połowie stycznia 2021 r., z pewnością przejdzie do historii rynku finansowego, ponieważ są to wydarzenia bez precedensu, gdzie grupy inwestorów w internecie czy poszczególne tweety są w stanie zmieniać obraz rynku w kilka chwil. Zdaje się, że to wszystko jest także konsekwencją tego, że 2020 r. był rokiem największego napływu inwestorów indywidualnych na rynki finansowe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era opinie | akcje jsw forum | s&p 500 wykres | kurs.dolara | notowania giełdowe pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here