Naga MarketsBitcoin w górę razem z Wall Street. Kurs BTC z sygnałem kupna?W trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin spadał chwilowo do poziomu 8900 dolarów testując poziomy sprzed 3 tygodni, jednak ostatecznie kończył dzień na plusie reagując na pozytywne nastroje wywołane na amerykańskiej giełdzie przez Jerome Powella, prezesa Rezerwy Federalnej (Fed). W efekcie na wykresie utworzyła się świeca-szpulka, która odrzuca próbę wybicia 50 EMA oraz lokalnego wsparcia, co dla inwestorów posługujących się analizą techniczną może być sygnałem kupna.

  • We wtorek Bitcoin kontynuuje aprecjację i rośnie o około 1%. Dzienne maksima zostały do tej pory wyznaczone nad 9527 dolarów
  • S&P 500 zyskiwał 0,83% po zapowiedziach Jerome Powella dotyczących długoterminowego programu finansowania gospodarki
  • Na szerokim rynku kryptowalut oprócz Bitcoina silniej rosną XRP, Binance Coin i Ethereum zyskujące w ciągu ostatniej doby niespełna 5%

Bitcoin z sygnałem zakupowym price action. Czy cena BTC może podejść ponownie w okolice 10 tys. dolarów?

Długi dolny knot (cień), krótki korpus i wzrostowe zamknięcie dnia – wyglądająca w ten sposób świeca na wykresie jest przykładem książkowego pin bara (z ang. pinezki) lub świecy-szpulki, doskonale znanej inwestorom stosującym metodologię Price Action.

Świece typu Pin Bar pojawiające się na ważnych poziomach wsparcia lub oporu generalnie są bardzo niezawodne. Można ich używać również do transakcji przeciw trendowi, ale tylko jeśli budowa tych świec nie pozostawia żadnych wątpliwości, knot znacząco odstaje od świec z otoczenia, wskazując na silne odrzucenie, oraz gdy pojawią się na wykresie z dziennym interwałem – pisał w swoich materiałach edukacyjnych australijski ekspert od technik Price Action, Nial Fuller.

Od strony technicznej poniedziałkowy pin bar, który pojawił się na wykresie Bitcoina testuje 50-okresową średnią ruchomą, która trzyma cenę w ryzach nieprzerwanie od drugiej połowy kwietnia. Notowania odbijały również od lokalnych minimów oraz poziomu 9 tysięcy dolarów, co może zapewnić bykom niezbędną oliwę, która podsyci ogień wzrostów w kierunku 10 tysięcy dolarów oraz tegorocznych maksimów wyznaczanych kilkaset dolarów wyżej:

Bitcoin na wykresie dziennym, formacja pin bar. Źródło: Tradingview.com

Zaprzeczeniem wspomnianego scenariusza byłoby zejście poniżej strefy wsparcia oraz wybicie minimów świecy-szpulki, co jednocześnie przechyliłoby sentyment w niedźwiedzim kierunku. Mowa tutaj o krótszym terminie czasowym, gdyż w szerszej perspektywie Bitcoin ciągle przesuwa się w tej samej konsolidacji, której granice wyznaczają zielona i czerwona linia.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny z kilkuprocentowym wzrostem. Cardano i Stellar liderami wzrostu

Poniedziałkowe umocnienie BTC ciągnie za sobą również rynek altcoinów. W przeciągu ostatnich 24 godzin o ponad 11% rośnie Cardano, a o 7,5% umacnia się Stellar. Ścisła czołówka również nie pozostaje w tyle, a XRP, Binance Coin i Ether rosną o niespełna 5%.

Coin360.com

Powyższa mapa cieplna dokładnie obrazuje nastroje wśród inwestorów kryptowalutowych, którzy we wtorek postawili na zakupy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here