Naga Marketsbitcoin płonieMiniony weekend nie przyniósł co prawda wzmożonej zmienności rynku kryptowalutowego, umocnił jednak pozycję kursu BTC. Bitcoin dzięki niedzielnemu zamknięciu wzrostowemu, w poniedziałek odbija o ponad 5% i testuje okolice 11,6 tys. USD, co jest najwyższych poziomem od miesiąca. Jednocześnie najstarsza z kryptowalut notuje siódmy dzień aprecjacji z rzędu, wpływając korzystnie również na altcoiny. Około 5% zyskują Ethereum i Bitcoin SV.


Bitcoin w tym miesiącu powyżej 13 tys. USD? Czy Kurs BTC pokona tegoroczne maksima

Po teście lokalnych minimów w okolicach poziomu 9 tys. USD, Bitcoin rozpoczął wyraźniejsze odbicie, które pozwoliło powrócić nad poziome 10 tys. USD i rysuje perspektywy dalszych umocnień. Zdaniem prezesa giełdy Tokeneo, Tomasza Rozmusa, BTC ma szansę podejścia w tym miesiącu pod tegoroczne maksima oraz ich przebicia. Oznaczałoby to, że w przeciągu kolejnych tygodniu Bitcoin znajdzie się nad poziomem 13 tys. USD:

Te artykuły również Cię zainteresują
“Świetny weekend. Cena Bitcoina wraca ponad opór 11 tys. USD i coraz bardziej potwierdza to układ re-akumulacyjny. Końcówka sierpnia może być przełomowa na rynku i wszystko na to wskazuje, że będziemy mieli próbę wybicia szczytu z 2019. Przy takich silnych wzrostach Bitcoin ponownie dominuje pozostałe walory, ale posiadacze altów również mają dużo powodów do zadowolenia” – komentuje Tomasz Rozmus.

Bitcoin od lipcowych minimów zyskuje już niemal 30%. Kurs BTCUSD D1

Więcej na temat syuacji rynku kryptowalutowego na początku nowego tygodnia w porannym programie Crypto Flash:

Altcoiny również odbijają. Najlepiej radzą sobie Monero, Dash, Ethereum i Bitcoin SV

W czołówce rynku altcoinów z umocnienia Bitcioina najsilniej korzysta kilka tokenów zaraabijących od 4 do 5% w skali doby. Wśród nich znalazły się Monero (XMR), Ethereum (ETH), Bitcoin SV (BSV) oraz Dash.

Ethereum umacnia się nad poziomem 200 USD i testuje najwyższe pułapy od niespełna miesiąca pod 230 USD. W tym samym czasie Bitcoin SV cały czas walczy z lokalną konsolidacją korzystając jednak ze wsparcia na wysokości 150 USD. Monero natomiast podobnie jak Bitcoin umacnia się siódą sesję z rzędu, dzięki czemu w poniedziałek wybija poziom 90 USD i testuje najwyższe poziomy od pierwszej połowy lipca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here