Naga MarketsBitcoin w górę o 9%, walczy z oporem. Bitcoin SV, OKB i Binance Coin liderami wzrostówW trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin korygował sporą część obserwowanych od piątku spadków i zyskiwał ponad 9% podchodząc od dołu pod strefę oporu wyznaczaną na minimach z grudnia ubiegłego roku. We wtorek kurs BTC skromnie kontynuuje aprecjację, a liderami wzrostów z ostatnich 24 godzin są Bitcoin SV, OKB oraz Binance Coin rosnące o 4-6%.


Bitcoin w górę. Czy opór na 6400 dolarów zostanie pokonany?

Notowania najstarszej kryptowaluty walczą obecnie ze strefą oporu wyznaczaną w przedziale 6400-6500 dolarów, pokrywającą się z minimami z grudnia ubiegłego roku. Po dziewięcioprocentowym wzroście z poniedziałku, we wtorek kurs BTC nadal porusza się poniżej wspomnianej strefy, a jej wybicie jest niezbędne do kontynuacji ruchu w kierunku północnym.

Dopóki Bitcoin porusza się poniżej nie można wykluczyć korekty spadkowej i zejścia w okolice minimów marcowych na 5000-4800 dolarów.

Bitcoin rósł silnie na początku tygodnia i kontynuuje aprecjację we wtorek. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin rósł silnie na początku tygodnia i kontynuuje aprecjację we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Sytuacja na rynku kryptowalut pozostaje prowzrostowa. Łączna kapitalizacja rynku zwiększa się o 4% do poziomu 182 miliardów dolarów, a dominacja Bitcoina w całkowitej wartości rynku utrzymuje się powyżej 64%.

Bitcoin SV (BSV), OKB oraz Binance Coin (BNB) rosną najsilniej. TOP20 altcoinów na zielono

W gronie 20 największych altcoinów pod względem kapitalizacji w przeciągu ostatnich 24 godzin dominują wzrosty. Te co prawda są relatywnie skromne, jak na możliwości rynku kryptowalutowego, jednak liderzy wzrostów wyróżniają się delikatnie wzmożoną zmiennością.

Bitcoin SV (BSV) rośnie o 6,3%, OKB zyskuje 5,5%, a Binance Coin (BNB) Umacnia się o 4%. W przypadku młodszego kuzyna Bitcoina nadal dominuje jednak konsolidacja poniżej lokalnymi szczytami oraz wypłaszczoną 200-okresową średnią ruchomą, które razem tworzą strefę oporu na wysokości 180 dolarów.

Bliźniaczo podobną sytuację widać na wykresie BNB, gdzie aprecjację blokuje strefa 13 dolarów. Jej wybicie jest niezbędne, aby znieść dynamiczne spadki z 12 marca i powrócić do przedziałów cenowych z pierwszej części roku nad poziomem 15 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here