Naga Marketsmoneta BitcoinŚrodowe popołudnie przyniosło ze sobą silniejsze wzrosty na rynku kryptowalut, dzięki czemu Bitcoin wybijał zakres kilkutygodniowej konsolidacji, notował najsilniejsze jednodniowe wzrosty od początku września i testował poziomy powyżej 8,6 tys. dolarów. W czwartek kurs BTC otwiera się spokojnie, a przed godziną 09:00 zmienność wynosiła niespełna 0,15%. W reakcji na umocnienie Bitcoina w górę wystrzeliły również Bitcoin SV, Ethereum oraz Binance Coin.


Bitcoin wreszcie odbija i zyskuje 5% w jeden dzień. Co dalej z kursem BTC?

Pięcioprocentowe odbicie notowane w środę jest najsilniejszym, które notował Bitcoin od ponad miesiąca. Ostatni raz równie wysoką jednodniową dynamikę obserwowano 2 sierpnia i kończy ona jednocześnie okres dwóch tygodni poruszania się w wąskim zakresie handlowym na granicy okrągłego poziomu 8 tysięcy dolarów. Dzięki wybiciu kurs BTC podchodzi w okolice 8600 dolarów i na tej granicy porusza się również w czwartek, znajdując bardzo blisko ceny dziennego otwarcia.

Zdaniem prezesa giełdy Tokeneo wrześniowa deprecjacja nie miała potwierdzenia ze strony wolumenu, a okres ostatniej konsolidacji pozwolił skumulować zlecenia kupna sugerujące powrót kupujących na rynek kryptowalutowy. W efekcie utrzymuje swoje bycze prognozy sugerujące, że do końca roku Bitcoin ponownie przetestuje i przebije tegoroczne maksima:

„Dlaczego Bitcoin rośnie i co dalej z kursem? Spadki jakie ostatnio miały miejsce odbywały na „pustym wolumenie” i nie stała za nimi żadna większa siła podażowa. Cały czas zakupy zrobione na poziomie 9300-11000 dolarów są w grze i nikt nie spanikował. To widać dokładnie na wykresie godzinowym. W przedziale cenowym 8000-8500 pojawiły się bardzo mocne wolumeny wskazujące, że popyt wrócił w ostatnich dniach na rynek – szczególnie widać to na wykresie renko i na wykresie wolumenu skumulowanego. Cel dla BTC jeszcze w tym roku to 16000 dolarów” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo.

Bitcoin wybija konsolidację. Czy ma szansę powrotu nad 9 tys. dolarów?
Bitcoin wybija konsolidację. Czy ma szansę powrotu nad 9 tys. dolarów? Tradingview.com

Bitcoin SV, Ethereum i Binance Coin w górę silniej od Bitcoina

W gronie 20 największych kryptowalut ciężko doszukiwać się w czwartkowy poranek jakichkolwiek spadkowiczów. Liderami wzrostów oprócz samego BTC są tokeny Bitcoin SV, Ethereum oraz Binance Coin, których dynamika aprecjacji przewyższa tę obserwowaną w przypadku notowań najstarszego z cyfrowych aktywów.

Bitcoin SV podobnie jak jego starszy kuzyn zostawia w tyle kilkutygodniową konsolidację i przebija poziom 90 dolarów, Ethereum wybija 50 EMA i zbliża się w stronę okrągłego poziomu 200 dolarów, nad którym ostatnio nie potrafi dłużej się utrzymać, a Binance Coin zwiększa swoją wartość w środę o ponad 10%, czyli najsilniej od niemal trzech miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here