Naga MarketsBitcoin w górę mimo złych newsów. To potencjał do wzrostów BTC, twierdzi CoinSharesKryptowaluty są obecnie w nieciekawym położeniu jeśli chodzi o wiarygodność i stan głównych giełd. Negatywne wiadomości dotyczące instytucji związanych z blockchainem obiegają ostatnio internet zaliczając kolejne okrążenia. Jednak cena Bitcoina zdaje się być niewzruszona tymi wydarzeniami, co może oznaczać, że silniejszy trend przebija rangą te negatywne bodźce dla kursu najpopularniejszej w ostatnich latach kryptowaluty.

  • Cena Bitcoina od początku roku wzrosła o ponad 64%
  • Ostatni miesiąc przyniósł natomiast zwyżkę ceny BTC o ponad 13%
  • Ten okres był także momentem publikacji sporej ilości negatywnych informacji napływających z rynku

Bitcoin: wiele negatywnych informacji w ostatnim miesiącu

KuCoin został zaatakowany przez hakerów zaledwie 3 tygodnie temu, 26 września. BitMEX w obliczu spadku obrotów i utraty sporej części rynku jest na dodatek obiektem śledztwa dwóch regulacyjnych agencji w Stanach Zjednoczonych. Brytyjski regulator zakazał handlu derywatami opartymi na krypto.

Mimo tego bombardowania złymi informacjami, które mogą być zapowiedzią ciemnych chmur nad rynkiem kryptowalut, kurs Bitcoina ma się zaskakująco dobrze. Ostatni miesiąc przyniósł bowiem zwyżkę kursu BTC/USD aż o 13,15%, który niezachwiany kroczył w górę mimo negatywnych bodźców ze środowiska krypto.

BTC w górę mimo złych newsów. To potencjał do wzrostów, twierdzi CoinShares
Notowania kursu Bitcoina. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Tether zdecydowanym liderem wśród kryptowalut w 2020 roku

Bitcoin z potencjałem wzrostu, twierdzi CoinShares

Zdaniem CoinShares, firmy konsultingowej zajmującej się analizą rynku kryptowalut, może to wskazywać na potencjał wzrostowy, który może uaktywnić się już w przyszłych tygodniach.

– To wskazuje na to, że posiadacze nie są nerwowi, a lewar jest niski – to teoria, którą popiera aktywność portfelowa i ruch na giełdach – zmienia to moje oczekiwania co do ceny w krótkim terminie z neutralnych do pozytywnych. – stwierdził Danny Masters, dyrektor wykonawczy w CoinShares w raporcie swojej firmy.

– W 30 latach mojej kariery w tradingu kierowałem się złotą zasadą, która głosi, że warto działać wtedy, gdy newsy nie są zgodne z ruchem cenowym. – stwierdził Masters.

– Byłem na rynku krypto w trakcie afery MtGox, chińskich zakazów, hacku Bitfinexa, opublikowania słynnych komentarzy Trumpa oraz wielu innych gwałtownych newsów, które odbiły się na historii Bitcoina i w związku z tym byłem zszokowany brakiem negatywnego ruchu ceny, szczególnie z uwagi na informacje o Bitmex. – dodał dyrektor CoinShares.

W ostatnich miesiącach w Bitcoina zainwestowała spora liczba znanych uczestników rynku finansowego, prawdopodobnie głównie w celu zabezpieczenia przed potencjalnie wysoką inflacją w obliczu pandemii. Wśród nich są między innymi MicroStrategy, które zakupiło 38,25 tys. BTC czy Square, które weszło w posiadanie 4,7 tys. BTC.

– Sądzimy, że te zdarzenia są niczym innym jak początkiem strategii dywersyfikacyjnej, która może spodobać się spółkom technologicznym i finansowym z całego świata – zauważył Danny Masters.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here