Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stolePopularny wskaźnik trendu Bitcoina (BTC) śledzony głównie przez inwestorów stosujących analizę techniczną już wkrótce może wygenerować pierwszy sygnał zakupowy od siedmiu miesięcy. Mowa o przecięciu się ze sobą dwóch średnich kroczących (MA) z 50 oraz 100 przeszłych sesji. Ostatni raz cena znajdowała się w podobnym układzie w sierpniu 2018 roku.


Sygnał odwrócenia, czy pułapka zastawiona na kupujących Bitcoina?

W momencie gdy wolniejsza średnia (100 MA) znajduje się na wysokości 3772 dolarów, a szybsza (50 MA) na wysokości 3765 dolarów, już naprawdę niewiele brakuje do ich pierwszego przecięcia wzrostowego od sierpnia zeszłego roku.

Chociaż dla wielu inwestorów układ średnich na wykresie oraz ich przecięcia są sygnałami mówiącymi o trendzie oraz jego możliwym odwróceniu to należy pamiętać, że średnie kroczące są wskaźnikami opóźnionymi analizującymi zachowanie ceny w przeszłości.

Tym razem znaczenia średnim dodaje jednak fakt, że stuokresowa zapewniała cenie wyraźne wsparcie w trakcie trwania sesji z ostatnich tygodni, a przecięcie zauważalne jest już na wykresie tygodniowym:

bitcoin średnie MA
Bitcoin na wykresie dziennym z naniesionymi średnimi ruchomymi

Warto zauważyć, że od roku średnia MA 100 i 50 przecinały się pięciokrotnie. Ostatnim razem (w połowie września 2018) nie doprowadziło to do wyraźniejszych spadków, a do jednej z najdłuższych konsolidacji BTC w bardzo wąskim zakresie (która ostatecznie zakończyła się dynamiczną deprecjacją).

Czy ewentualne przecięcie średnich należy więc traktować jako okazję do zakupu BTC, a może rynek szykuje pułapkę na potencjalne byki? Całość najlepiej traktować po prostu jako techniczną ciekawostkę mogącą być uzupełnieniem szerszej analizy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here