Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Cóż, wzrost był kryptowaluty był naprawdę przyjemny. Od niewielu ponad 1141 dolarów za monetę 13 kwietnia, aż do wczorajszego maksimum na poziomie 1905 dolarów. Daje to przyrost o ponad 750 dolarów za monetę (około 40%) w mniej niż miesiąc. Jest to więc rynek wysokiego ryzyka, zaś spadek wyceny BTC o 150 dolarów, który widzieliśmy wczoraj w nocy, wydaje się być normalną korektą.


Jedną z kwestii, która zrodziła się w głowach inwestorów dzisiejszego ranka, jest sprawa skalowalności Bitcoina. Wraz ze wzrostem sieci, tzw. blockchain Bitcoin staje się coraz trudniejszy, biorąc pod uwagę przetwarzanie transakcji. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami świetnych informacji z takich krajów jak Japonia, Indie, Australia, a nawet Rosja, które sygnalizują, że Bitcoin i inne cyfrowe waluty, będą powszechnie akceptowane w przyszłości.

Jednak całe to podekscytowanie stwarza poważne problemy w systemie. W chwili pisania tego tekstu na rynku zgromadzonych jest ponad 160 000 zablokowanych transakcji, które oczekują potwierdzenia. Oznacza to, że na tę chwilę przetworzenie płatności zajmuje stanowczo za dużo czasu. Z pewnością perspektywa codziennego jego użytku jest bardzo ekscytująca, ale jeżeli czas realizacji płatności będzie trwał ponad 10 godzin (tak jak w tej chwili), to system wydaje się być mało efektywny.

Sprawdź też: W oczekiwaniu na korektę BTC

Tempo wzrostu wszystkich kryptowalut wydaje się zwalniać, ale nie zatrzymywać. W poniedziałek kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut po raz pierwszy przekroczyła 50 miliardów dolarów. W tej chwili kwota wynosi 54 miliardy dolarów. Także tygodniowy wzrost wyniósł prawie miliard dolarów dziennie. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina osiągnęła punkt kulminacyjny wczoraj, kiedy to osiągnęła poziom 30,5 mld USD. W tym samym czasie wartość Ethereum wzrosła o 200 milionów dolarów, a Ripple’a przybrała o blisko 700 milionów dolarów.

Można przypuszczać, że ruch zaobserwowany ostatniej nocy może być jedynie chwilową słabością. W tej chwili na rynek wchodzi wielu dużych graczy. Graczy, którzy dużo zainwestowali i chcą zobaczyć wzrost wartości do 5 000 lub 10 000 dolarów za monetę. Dla nich spadek o 150 dolarów w cenie to nic innego, jak tylko okazja.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. To trzy razy tyle ile jest rocznie srebra do kupienia na całym świecie ,cała produkcja i cały odzysk !!!
    Ja osobiście wolę srebro które jest teraz tańsze trzy razy niż w 1980 roku gdy zarabiało się 20$ na miesiąc ,czyli niecałe pół uncji … a dolarów było przecież 15 razy mniej w obiegu, derywatów nie znano a jest 2tryliony $ i 500 bilionów $ obligacji bez pokrycia..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here