Naga MarketsBitcoin w dół o 10 tys. dol. w poniedziałek do 47 tys. dol.. Elon Musk odpowiedzialny za spadek BTC?Zakup przez spółkę Elona Muska bitcoina spowodował wzrost kryptowaluty o prawie 50% do ponad 58 tys. dol. notowanych jeszcze w niedzielę. Tym razem post w mediach społecznościowych właściciela Tesli wywołał jednak ruch korekcyjny, w ramach którego kurs BTC tracił przez chwilę ponad 10 tys. dol. swojej wartości.

  • Elon Musk w weekend sugerował, że cena bitcoina wydaje się wysoka
  • Reakcja na tę wiadomość pojawiła się jednak z opóźnieniem, w poniedziałek po 14:00 czasu polskiego, kiedy weekend skończyli traderzy z USA
  • Kurs BTC chwilowo tracił nawet 17%, czyli nominalnie ponad 10 tys. dol.

Bitcoin w dół. Kurs BTC z opóźnieniem reaguje na wpis Elona Muska?

Bitcoin ograniczył straty do 8% po tym, jak w poniedziałek spadał aż o 17%. Na krótko powrócił poniżej 50 tys. dol., ustanawiając dzienne minimum na wysokości poziomu 47 tys. dol., w ciągu kilku godzin po tym, jak jeden z najbogatszych ludzi na świecie podzielił się na Twitterze swoimi obawai, że cena znalazła się w zbyt krótkim czasie zbyt wysoko.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Cokolwiek [Elon Musk, przyp. red.] zrobi, będzie dominować w strumieniu wiadomości – powiedział Ed Moya, starszy analityk rynku w Oanda Corp.

Największa na świecie kryptowaluta w tym miesiącu rośnie o ponad 60%, napędzana zakupem przez Teslę BTC o wartości 1,5 mld dol. Do spółki dołączyli również inwestorzy instytucjonalni twierdząc, że bitcoin jest atrakcyjnym uzupełnieniem tradycyjnych portfeli.

Cyfrowy token osiągnął nowy rekord wszech czasów w niedzielę i zbliżył się do przekroczenia poziomu 59 tys. dol., by już w poniedziałek rozrysować dołek zlokalizowany o 12 tys. dol. niżej na wysokości poziomu 47,4 tys. dol. W momencie przygotowywania tego artykułu bitcoin nadal traci, ogranicza jednak spadki do 8,6% i kosztuje ponad 52 tys. dol.

Powszechnie uważa się, że niestabilne weekendowe wahania są napędzane przez traderów detalicznych handlujących kryptowalutą z domowego zacisza. Tak więc możliwe jest również, że ceny spadły w poniedziałek, ponieważ instytucjonalni handlowcy kryptowalut wrócili do pracy w poniedziałek i dopiero dzisiaj odpowiedzieli na sobotni wpis Muska sugerujący, że ceny bitcoina “wydają się wysokie”.

Elon Musk wdał się w dyskusję na Twitterze z Peterem Schiffem, który jest znany ze swojego byczego nastawienia do złota i niedźwiedziego nastawienia do bitcoina. „E-mail z informacją, że masz złoto, to nie to samo, co posiadanie złota. Równie dobrze możesz mieć kryptowaluty”, stwierdzał Musk. Na koniec dodawał, że cena BTC jak i ETH wydaje się obecnie wysoka.

Tymczasem stratedzy JPMorgan Chase & Co. ostrzegają przed spadającą płynnością bitcoina. Strateg Nikolaos Panigirtzoglou napisał w nocie w piątek, że płynność cyfrowej monety była niższa niż indeksu S&P 500 i złota, co oznacza, że “nawet małe przepływy mogą mieć duży wpływ na cenę” –

Nie trzeba dodawać, że nowi inwestorzy powinni być przygotowani na dużą zmienność i na to, że ceny mogą spaść nagle i tak gwałtownie, jak wzrosły – twierdzi Neil Wilson, główny analityk Markets.com. Zachowanie notowań w niedzielę i poniedziałek jest tego doskonałym przykładem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | notowania orlen | kurs akcji lotos | akcję lotos | kurs euro wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Właśnie na tym przykładzie widać jak bardzo to kolos na glinianych nogach. Jedyną osobą która w tej chwili zyskuje jest Musk – wszyscy inni są na łasce tego co powie osoba z największymi zasięgami. Wyobraźcie sobie że jutro Musk mówi na tweeterze, że bitcoin to scam…
    Oczywiście drugim graczem są producenci kart graficznych, na ich miejscu, przed wydaniem nowej karty serii 3XXX kupiłbym bitcoin za małą fortunę…
    Na końcu za wszystko zapłacą domorośli “inwestorzy” z krajów bloku wschodniego zadłużający się żeby kupić kilka sztuk karty po zawyżonych cenach oraz ludzie kompulsywnie kupujący bitcoina bo zobaczyli właśnie taki artykuł.

  2. Radzę wam sprzedawać bit coin. Karta graficzna = się bit coin. Spadek wydobycia = mniej sprzedanych kart graficznych. Bit coin to góra lodowa będzie kosztował tyle co na początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here