Naga Marketsklawiatura z przyciskiem bitcoinKurs Bitcoina testował we wtorkowy poranek poziomy poniżej 10,1 tys. USD, tracąc około 600 USD od wczorajszych maksimów. Skromna deprecjacja pociąga za sobą również rynek altcoinów, gdzie najsilniejsze spadki notuje kryptowaluta giełdy Binance oraz tokeny Monero, Litecoin i Ethereum. Jak twierdzi Tomasz Rozmus, prezes Tokeneo, Bitcoin czeka na wyraźniejszy impuls, który pozwoliłby odbić z obecnej strefy akumulacji.


Bitcoin w szerokiej strefie akumulacji. Wojna handlowa i wdrożenie projektu Bakkt pomogą?

Okres wakacyjny nie należy historycznie do najlepszych jeżeli chodzi o wzrosty Bitcoina. Kolejny miesiąc ma jednak przynieść pozytywne rynkowe zmiany, które pozwoliłyby najstarszej z kryptowalut odbić od szerokiej strefy akumulacji rozpoczynającej się od psychologicznego pułapu 10000 USD:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Bitcoin potrzebuje impulsu aby odejść ze strefy 9300-10000 USD. Jednym z nich może być jeszcze większe zaostrzenie na linii USA-Chiny jak również wdrożenie projektu Bakkt już w przyszłym miesiącu. Dzięki Bakkt rynek spodziewa się wpompowania dużego kapitału, a największym zainteresowaniem będzie cieszył się z pewnością Bitcoin. Aktualna sytuacja może tylko z pozoru symulować uśpienie tego rynku jednak już we wrześniu BTC będzie miał wiele powodów do wzrostów” – komentuje Tomasz Rozmus w porannym programie Crypto Flash.

Od strony technicznej notowania BTC uporczywie testują psychologiczne wsparcie kolejny tydzień z rzędu, kupujący nie chcą jednak dopuścić do jego wybicia. W szerszym ujęciu Bitcoin konsoliduje pomiędzy minimami lipcowymi tuż nad 9000 USD, a maksimami rysowanymi w czerwcu (zamknięcie świecy dziennej pod 13000 USD).

Bitcoin kurs BTC 27 sierpnia
Bitcoin czeka na odbicie od szerokiej strefy akumulacji. Kurs BTCUSD D1

Niemrawa sytuacja na rynku altcoinów: tracą Binance Coin, Monero, Litecoin i Ethereum

O godzinie 08:20 wśród największych altcoinów pod względem kapitalizacji najgorzej radziły sobie Binance Coin (-3,66%) oraz Monero (-3,61%) osuwające się najsilniej w skali dobowej. Tuż za nimi znajdowały się Ethereum (-2,27%) oraz Litecoin (-2,14%).

Kryptowaluta giełdy Binance osuwa się silnie we wtorek i testuje najniższe poziomy od połowy lipca, poniżej 25 dolarów. W tym samym czasie Monero odrzuca poniedziałkowe wzrosty i we wtorek schodzi na ponad dwutygodniowe dołki. LTC i ETH utrzymują się natomiast w ryzach niewielkich konsolidacji, które utworzyły się na średnioterminowych minimach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here