Naga MarketsNiedawny krach na rynku spowodowany epidemią COVID-19 zmniejszył ryzyko spadku ceny BTC po halvingu i zwiększa szansę na rajd byków – uważają eksperci.

  • Nowe badanie wskazuje, że po halvingu cena BTC nie spadnie.
  • Kryzys wzmocni kryptowalutę.

Chainalysis wraz z grupą ekspertów postanowiło omówić wpływ COVID-19 na bitcoina. Okazuje się, że ci ostatni są optymistami.

Bitcoin po halvingu zdrożeje

Chris Bendikson, dyrektor ds. badań w CoinShares, powiedział, że wierzy, że niedawna krach cenowy na BTC, który miał miejsce w marcu, przygotował już górników halving. Tym samym ten ostatni nie będzie miał negatywnego wpływu na rynek miningu. Osoby z przestarzałym sprzętem zostały już zmuszone do porzucenia działalności. Dodał: „Oznacza to, że górnicy prawdopodobnie nie będą musieli sprzedawać tak dużej części swoich wydobytych monet, jak przed halvinginem (…)”.

Kryzys finansowy pokazuje, dlaczego potrzebujemy BTC

Alex Laughton-Scott, zastępca dyrektora CoinShares, wyjaśnił, że kryzys rzucił nowe światło na bitcoiny Zadał pytanie „czy fundamenty się zmieniły?”, a następnie odpowiedział na swoje pytanie, mówiąc: „Krótka odpowiedź brzmiałaby: absolutnie nie. A ta globalna konfiguracja jest taka, że może mocno pokazać bitcoina, jego zastosowanie i wartość całości […].”

Według Laughton-Scott dodał, że BTC powoli uniezależnia się od tradycyjnych rynków. „Jeśli korelacje nadal będą spadać, a bitcoin będzie kontynuuwać swoje ożywienie, dostarcza tym samym studium przypadku dla instytucji dotyczące tego, jak radzi sobie [jako aktywo] w czasie globalnego kryzysu, co jest bardzo kluczową korzyścią potrzebną do przyciągnięcia popytu instytucjonalnego.”

Kurs bitcoina dzisiaj

Dziś za 1 BTC należy na rynkach zapłacić już średnio ok. 7 300 USD, co przekłada się na zachowanie poziomu ceny sprzed doby. Podobnie sprawy mają się w kwestii ETH. Za jedną jednostkę tej kryptowaluty traderzy płacą obecnie ok. 171 USD. Kurs w skali 24 h utrzymał też token XRP – teraz kosztuje ok. 0,20 USD.

Ile za 1 BTC będziemy płacili pod koniec tego roku? Coraz częściej słychać głosy, że kurs może osiągnąć nawet ATH w wysokości 20 000 USD, a nawet je przebić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here