Naga MarketsBitcoin w bardzo silnej przecenie. Co dzieje się z BTC?Cena bitcoina spada kolejny dzień z rzędu, a przecena jest niebagatelna, gdyż wynosi około 13 proc. W ciągu kilkudziesięciu godzin bitcoin stracił na wartości niemal 10 tys. USD. Czy spadki da się w jakiś sposób wyjaśnić?

Bitcoin silnie traci w nowym tygodniu. Co jest powodem spadków BTC?

Pierwszym kierunkiem, w którym podążają inwestorzy z rynku kryptowalut w celu wyjaśnienia zmienności są konta Elona Muska na różnych portalach społecznościowych. Wiele wskazuje jednak na to, że w przypadku poniedziałkowych spadków był to mylny trop.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek szybko skłonił się ku tezie, że przecena wywołana została wpisem Muska o tym, że cena bitcoina wygląda na zbyt wysoką. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wpis pochodził z soboty, a spadki rozpoczęły się w poniedziałek. Dość powiedzieć, że jeszcze w niedziele notowania wspięły się na nowe szczyty.

Kolejną teorią, która równie szybko przebiła się na rynek, była informacja o sprzedaży dużej ilości tokenów przez dużego posiadacza. Oczywiście prawdą jest, że poniedziałek był szalonym dniem jeśli chodzi o bitcoina, a w ciągu 24h upłynniono aktywa o wartości 4,4 mld USD. Naszym zdaniem jednak związek jest bardziej czasowy, aniżeli przyczynowo-skutkowy. Co w takim razie stoi za gwałtownymi spadkami ?

Wiele wskazuje na to, że przyczyną spadków bitcoina były problemy jednej z najbardziej znanych kryptowalut Etherum. Jedna z największych giełd kryptowalut Binance zawiesiła wypłaty tokenów opartych o Etherum. Jako powód podano przeciążenie sieci. Naszym zdaniem wywołało to wśród inwestorów przeświadczenie, że ich środki nie są do końca bezpieczne, co spowodowało chęć ich upłynnienia.

W przypadku kryptowalut, możliwość reakcji na zmianę cen jest szczególnie ważna, gdyż instrumenty z nimi powiązane cechują się bardzo dużą zmiennością. Nierzadko w ciągu kilku godzin kurs waha się o kilka procent co naraża inwestorów na straty. W sytuacji dużej zmienności znacznie lepiej sprawdzają się kontraktu CFD oparte o bitcoina, które dają inwestorom szerszą możliwość reakcji na zmianę ceny.

We wtorek cena bitcoina spada o 13 proc., a cena wyrażona w dolarze skurczyła się w ciągu dwóch dni o niemal 10 tys. USD. Przed południem kurs BTC/USD wynosi około 48100 pkt.

Notowania BTC/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Radzę wam sprzedawać bit coin. Karta graficzna = się bit coin. Spadek wydobycia = mniej sprzedanych kart graficznych. Bit coin to góra lodowa będzie kosztował tyle co na początku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here