Naga MarketsPopularność kryptowalut w Afryce rośnie, co potwierdza dyrektor generalny jednej z wschodzących giełd na tym kontynencie. Wzrost widać najmocniej w Nigerii, RPA, Ghanie i Kenii.

  • Zainteresowanie cyfrowymi walutami w Afryce rośnie.
  • Potwierdza to CEO Yellow Card – giełdy kryptowalut z siedzibą w Lagos w Nigerii.

Bitcoin w Afryce

Wykorzystanie i handel kryptowalutami dotarł do Afryki, zyskując popularność na całym kontynencie – mówi Chrisa Maurice’a, CEO Yellow Card – giełdy kryptowalut z siedzibą w Lagos w Nigerii.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Jeśli chodzi o scenę kryptowalut i wszystko inne [kwestie z tym związane], sytuacja rozwija się bardzo szybko, naprawdę na całym kontynencie, ale szczególnie w Nigerii, RPA, Ghanie i Kenii – powiedział Maurice w wywiadzie dla Cointelegraph. – W tym momencie to tylko kwestia czasu, zanim rozszerzy się na resztę kontynentu – dodał.

Stwierdził też, że “rzeczywisty wolumen [na rynku kryptowalut] w Afryce” może być “co najmniej pięć do ośmiu razy wyższy” niż podaje się oficjalnie. Transakcje zachodzą bowiem “zasadniczo za pośrednictwem Telegramu i WhatsAppa”.

Pierwsza piątka

Słyszałem szacunki, że Nigeria i Republika Południowej Afryki znajdują się w pierwszej piątce pod względem liczby użytkowników kryptowalut na mieszkańca – powiedział Maurice. – Widziałem szacunki [mówiące, że] aż 10 proc. ludzi w RPA posiada lub w pewnym momencie posiadało bitcoiny – dodał.

Tłumaczy, że “szczególnie w Nigerii i Afryce Południowej jest to bardzo wyjątkowe, ponieważ prawie każdy, z kim rozmawiasz, ma przynajmniej pewien podstawowy poziom zrozumienia bitcoina”.

Używanie kryptowalut stanowi logiczną opcję dla mieszkańców regionu, wyjaśnił Maurice. Jako globalny zasób cyfrowy, niezależny do tego od rządu, bitcoin ma potencjał do wykonywania szybkich i anonimowych transakcji oraz “niezależnego przechowywania pieniędzy”.

Możliwe, że zainteresowanie BTC w Afryce dodatkowo wzrośnie w czasie potencjalnej bańki na kryptowalutach.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here