Naga MarketsMarcus SwanepoelBitcoin i inne kryptowaluty od kilku lat dążą do powszechnego przyjęcia i praktycznego stosowania, a duże firmy pomagają im w osiągnięciu znaczących postępów. Cena BTC wzrosła od początku roku o około 200% i zarówno pomogła, jak i utrudniła zaadaptowanie wirtualnych walut. W ocenie dyrektora naczelnego giełdy kryptowalut Luno zdecydowana większość ludzi, którzy kupili BTC nadal spekuluje na temat przyszłej ceny.


90% nabywców Bitcoina to spekulanci

Bitcoin monetaRosnąca cena oznacza, że ​​inwestorzy chcą trzymać Bitcoiny w nadziei, że dalej wzrosną, co powoduje, iż na rynku ponownie sporą rolę zaczyna odgrywać spekulacja, która przyczyniła się do ogromnej hossy pod koniec 2017 roku i równie dużych spadków kilka miesięcy później.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istnieje rozłam w sposobie, w jaki ludzie używają Bitcoiny. W przypadku BTC skomplikowanie polega na tym, kto co robi. Nie zawsze widoczność na rynku jest tak duża, jak wszyscy chcielibyśmy żeby była. Według moich szacunków około 90% nabywców Bitcoinów zakwalifikowałbym jako spekulantów inwestycyjnych, więc mogą to być ludzie, którzy mają długoterminowy pogląd na ten temat, ludzie, którzy lubią spekulować, a około 10% to rzeczywiste transakcje – powiedział CNBC Marcus Swanepoel, dyrektor wykonawczy firmy Luno z siedzibą w Londynie.

W kwietniu tego roku Bitcoin odnotował 400-milionową transakcję od czasu jego utworzenia na początku 2009 r., co odnotowano w publicznym blockchainie. W ocenie Swanepoela dużą część wolumenu generują Chińczycy.

flaga chiny[Chiny] zawsze były dużym źródłem płynności dla Bitcoina i wsparciem dla cen. Wiele osób nadal używa BTC w Chinach, choć być może nie na chińskich platformach. W Chinach istnieje silna baza handlu detalicznego. Ludzie lubią tam handlować aktywami – powiedział Swanepoel.

Handel kryptowalutami i tworzenie ICO zostało zakazane w Chinach we wrześniu 2017 r., prawie 200 chińskich giełd kryptowalut i platform handlowych zostało zamkniętych w kolejnych miesiącach, a rząd zmierza w kierunku dalszego tłumienia ich wydobycia.

Obecnie widać wzrost transakcji z użyciem Bitcoina w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Niektórzy ludzie używają Bitcoina jako bezpiecznej przystani. Prawdopodobnie jest to mała ilość gdy porównasz je do złota, ale postrzegany jest przez wielu jako alternatywna inwestycja. Sensowne jest wrzucenie niewielkiej ilości Bitcoinów do portfela – jest to wysokie ryzyko, ale zwroty mogą być astronomiczne – podsumował.

Kurs Bitcoina oscyluje przy psychologicznym poziomie 10000 USD

Analizując obecną sytuację BTC warto także zwrócić uwagę, że w chwili obecnej wykres przedstawia dwa, sprzeczne sygnały. Jak zauważył dziś Arkadiusz Jóźwiak, jeden z nich przemawiać może za potencjalnymi spadkami cen BTC, drugi zaś za jej wzrostami. Jedną z najlepszych pozycji w najbliższym czasie może okazać się zatem pozycja gotówkowa a więc brak jakiejkolwiek pozycji na BTC. W praktyce okazuje się bowiem, że dopiero wybicie powyżej 11 tys. USD, bądź poniżej 9400 USD mogłoby określić, w którym kierunku zmierzać będzie najstarsza w kryptowalut.

invest
Kurs BTCUSD w środę na interwale dziennym 28 8 19
Kurs BTCUSD w środę na interwale dziennym

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here