Naga MarketsCena bitcoina w ostatnim czasie osiąga nowe szczyty. Sprawie przyjrzała się londyńska firma Copper.co.

  • Copper przyjrzało się rynkowi BTC. Okazało się, że cena kryptowaluty rośnie w efekcie rosnącego popytu i ograniczonej podaży.
  • Według szacunków, 56% bitcoinów jest własnością inwestorów, 18% zostało utraconych, 15% jest w posiadaniu tzw. traderów, a reszta nie została jeszcze wydobyta.

Bitcoin pod lupą analityków

Firma udowodniła, że ​​niedawny wzrost ceny jest funkcją stale rosnącego popytu na bitcoiny  i rosnącego niedoboru takich aktywów. Największe zainteresowanie pochodzi z Ameryki Północnej, a zwłaszcza z USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według szacunków, 56% bitcoinów jest własnością inwestorów, 18% zostało utraconych, 15% jest w posiadaniu tzw. traderów, a reszta nie została jeszcze wydobyta.

Copper twierdzi, że ponieważ większość inwestorów to właściciele długoterminowi (ośmiu na 10 posiadaczy kryptowaluty), rosnący apetyt na najpopularniejsze aktywa cyfrowe na świecie może mieć ogromny wpływ na ich wartości.

Dane pokazują, że nowi inwestorzy znacznie wyżej podnieśli ceny
w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2020 r. – napisali badacze Coppera w badaniu.

Według raportu, rynek kryptowalut jest uzależniony od nowej podaży około 3,2 miliona bitcoinów na giełdach i znajdujących się w posiadaniu handlowców.

Badanie wykazało również, że inwestorzy, którzy byli właścicielami co najmniej 1000 bitcoinów przez około trzy miesiące, zwiększyli swoje zasoby w 2020 r. O 173%.

Co dalej z ceną?

Ten rosnący popyt w połączeniu z ograniczoną podażą pomógł podnieść wartości bitcoinów do łącznej wartości rynkowej około 800 miliardów dolarów, a Copper dodaje, że ​​głównym motorem popytu byli północnoamerykańscy nabywcy, którzy zaopatrują się w azjatyckie koparki.

Wzrost cen jest wynikiem kryzysu popytu i płynności – dodają eksperci z firmy.

Czy sugerowałoby to, że dalsza hossa jest przed nami?

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje cena | giełda komentarze | sytuacja na giełdzie | wykres kryptowalut | złotówki | euro kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here