Naga MarketsWraz z rozwojem rynku kryptowalut inwestorzy zgłaszają zapotrzebowanie na coraz nowsze usługi. Sporym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się obrót gotówkowy kryptowalutami, który daje możliwość kupowania i sprzedawania cyfrowych aktywów za pośrednictwem bankomatów lub kantorów stacjonarnych i internetowych. O tym niecodziennym rozwiązaniu Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv rozmawiał ze Sławkiem Zawadzkim, prezesem giełdy kryptowalutowej Kanga Exchange.

  • Obrót gotówkowy kryptowalutami za gotówkę pozwoli pomijać konto bankowe i dokonać legalnej wymiany
  • Dzięki temu użytkownik może zachować większą anonimowość i od razu uzyskać dostęp do środków
  • W Polsce działa już obecnie ponad 50 kantorów kryptowalutowych obsługiwanych przez Kanga Exchange

Zamiast kilkunastu minut, Bitcoin dostępny w 60 sekund

Jako Kanga Exchenge oferujemy szereg usług związanych z kryptowalutami, a jedną z wiodących, którą od ponad roku testujemy w Polsce jest sieć kantorów kryptowalutowych. W całym kraju jest ich obecnie ponad 50, do końca roku chcemy posiadać 200 punktów. Podpisujemy umowy z klasycznymi kantorami, gdzie można wymieniać dewizę – komentował Sławek Zawadzki z Kanga Exchenge.

W tym momencie zdecydowana większość kantorów współpracujących z Kanga zloalizowana jest w północnej części kraju, głównie nad wybrzeżem oraz w największych polskich miastach. Co istotne, w każdym z nich kursy dla najpopularniejszych kryptowalut są takie same, a średni spread dla Bitcoina wynosi (w momencie publikacji artykułu) tyle samo co w popularnych bitomatach.

Jak twierdzi prezes Kanga Exchange rozwiązanie oferowane przez giełdę ma tą przewagę nad konkurencją, że operacja realizowana jest w przeciągu jednej minuty, bez konieczności oczekiwania na potwierdzenie z sieci blockchain. Aplikacja Kanga Wallet pozwala zachować natomiast pełną anonimowość, a do jej założenia wystarczający jest adres mailowy.

– Cały zabieg polega na tym, że gdy idę do innego kantoru kryptowalutowego, bo na rynku oczywiście jest konkurencja, to cały proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, bo potrzebne jest potwierdzenie na blockchainie. Kanga Exchenge wraz ze swoją aplikacją mobilną pozwala na przeprowadzenie takiej operacji w 60 sekund – dodawał Zawadzki

Chcąc zostać klientem giełdy kryptowalutowej Kanga Exchenge niezbędna jest weryfikacja konta i potwierdzenie swoich danych osobowych, samo korzystanie z portfela w aplikacji mobilnej jednak tego nie wymaga. W efekcie osoby, które nie są klientami firmy również mogą dokonywać kupna i sprzedaży najpopularniejszych kryptowalut w obrocie gotówkowym.

– Zgodnie z polskimi przepisami, osoby dokonującej takiej transakcji zachowują pełną anonimowość. Aplikacja Kanga Wallet wygląda w taki sposób, że kiedy przychodzimy do kantoru i wpłacamy złotówki, bo na przykład chcemy kupić pół Bitcoina, to natychmiast na portfelu te środki są zarejestrowane i od razu można je wypłacić. Podobnie w drugą stronę – tłumaczył prezes polskiej giełdy kryptowalutowej.

Bon kryptowalutowy, czyli kupno kryptowalut z pominięciem aplikacji

Alternatywą dla tych osób, które całkowicie chcą pominąć korzystanie z usług giełdy kryptowalutowej Kanga możliwe jest skorzystanie z bonu kryptowalutowego. Poprzez stronę https://bon.kantorkanga.pl/ generowany jest adres, na który użytkownik wpłaca kryptowalutę oraz zapamiętuje identyfikator oraz PIN.

Po wpłaceniu środków na wskazany adres wpłaca się kryptowalutę do wymiany, a następnie udaje do stacjonarnego kantoru podając identyfikator płatności. Po potwierdzeniu możliwości dokonania wymiany podaje się kod PIN i odbiera gotówkę.

– Można skorzystać z rozwiązania, które nazywa się bonem. Tam można przelać kryptowalutę i następnie z tym bonem, który można wykorzystać, podchodzi się do kantoru, który z nami współpracuje i kryptowalutę wypłacić – mówił Zawadzki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here