Naga Markets



Bitcoin w 5 lat wzrośnie o 3200%. Kurs BTC wyniesie niemal 150 tys. dol., twierdzi Finder.comCena najstarszej kryptowaluty (Bitcoin) pod koniec 2025 roku ma wynieść prawie 150 tys. dolarów, wynika z uśrednionych prognoz, które w ankiecie dla Finder.com podawali analitycy dużych instytucji finansowych. Oznaczałoby to przyrost wartości o ponad 3200% w stosunku do projekcji notowań na koniec 2020 roku, które wynoszą 14,2 tys. dolarów.

  • Projekcje analityków mocno się od siebie różniły, a najodważniejsza mówiła nawet o 2 milionach dolarów za jednego BTC
  • Wykluczając z równania byczą projekcję, uśredniona wartość innych prognoz dla cen Bitcoina za 5 lat wynosi 67,5 tys. dolarów.
  • Natomiast przy uwzględnieniu wszystkich median plasuje się na poziomie 37,5 tys. dolarów

Bitcoin wzrośnie do 150 tysięcy dolarów dzięki większemu zainteresowaniu dużych graczy

Prezes przedsiębiorstwa NDAX, Bilal Gammoud, którego prognoza wzrostu cen BTC najbardziej pokryła się ze średnią wynoszącą dokładnie 148 tysięcy jest przekonany, że Bitcoin będzie zyskiwał dynamicznie w kolejnych latach dzięki powszechnemu przejściu dużych instytucji finansowych na rynek kryptowalutowy.

Największe kraje, banki oraz korporacje zaczynają mocno inwestować w Bitcoina jako bezpieczną przystań i przechowalnię wartość. Trend ten będzie jedynie przyspieszał w przeciągu kilku następnych lat wraz ze zbliżaniem się do kolejnego halvingu. Z jedynie 3 milionami płynnych Bitcoinów, popyt zacznie przewyższać podaż, a cena będzie musiała się automatycznie dostosować – komentował Hammoud.

Prognoza wzrostu ceny Bitcoina. Źródło: Finder.com

Z kolei Vetle Lunde z Arcane Research jest zdania, że intensyfikacja fiskalnej stymulacji gospodarki (dalszy dodruk pieniądza) będzie głównym motorem napędowym wzrostu wartości Bitcoina. Dolar i inne waluty, w których wyceniany jest BTC, zaczną po prostu tracić na wartości.

W długim terminie stymulacja fiskalna może mieć dramatyczne przełożenie na kondycję monetarną. Spowodowało to już teraz, że kilku popularnych inwestorów ulokowało swój kapitał w Bitcoinie jako zabezpieczeniu przed inflacją. Przy stałej stopie inflacji, Bitcoin jest aktywem niedoboru w świecie pełnym przepychu – komentował Lunde, który prognozuje jednocześnie, że cena BTC do końca 2025 roku osiągnie 100 tys. dolarów.

Wśród ankietowanych przez Finder znaleźli się również eksperci, którzy twierdzą, że Bitcoin straci na wartości w kolejnych latach. Jednym z nich jest Doktor John Hawkings z Uniwersytetu w Canberra. Jego projekcja okazała się najbardziej niedźwiedzia i sugeruje, że Bitcoin ostatecznie będzie bezwartościowy, kosztując za pięć lat zaledwie 100 dolarów.

Bitcoin po 864 tys. dolarów, czyli kto da więcej?

Patrząc na obecne ceny Bitcoina, prognoza niemal 150 tysięcy dolarów w przeciągu pięciu lat wydaje się bardzo optymistyczna. Są jednak analitycy, którzy stawiają na jeszcze wyższe wartości i to w krótszym czasie.

Jednym z nich jest popularny analityk posługujący się pseudonimem PlanB, który twierdzi, że Bitcoin sięgnie ceny 864 tys. dolarów w przeciągu czterech lat, co ma wynikać z jego autorskiego modelu prognozowania.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here