Naga MarketsBitcoin w 2061 roku po 6 milionów dolarów. BTC oczami Gavina AndresenaJeden z pierwszych deweloperów sieci Bitcoina (BTC), jednocześnie współzałożyciel Ethereum i Polkadot, Gavin Andresen widzi przyszłość, w której BTC kosztuje 6 milionów dolarów, wzrastając do tej ceny w przeciągu kilkudziesięciu następnych lat w związku z cały czas rosnącą inflacją i spadkiem wartości dolara amerykańskiego.

Bitcoin po 6 milionów dolarów w wizji Andresena

Gavin Andresen, który przejął rolę głównego „opiekuna” BTC od anonimowego założyciela sieci Satoshi Nakamoto w 2011 roku, opublikował właśnie nowy wpis na blogu, w którym szczegółowo opisuje, jak teoretycznie mogłaby wyglądać ewolucja BTC.Andresen przedstawia „możliwy” scenariusz, w którym bitcoina osiąga cenę 6 000 000 dolarów do 2061 roku, opłaty transakcyjne są ponad 300-krotnie wyższe niż obecnie, a blockchain jest używany głównie przez wieloryby, czyli największych posiadaczy.

– Wyobraźmy sobie: jest rok 2061. Cena BTC wynosi sześć milionów dolarów amerykańskich – równa się to około milionowi 2021 dolarów z powodu inflacji.

Górnicy otrzymują wynagrodzenie w wysokości 0,006103515625 BTC za blok, plus opłaty transakcyjne w wysokości około 5 BTC za około 4 000 transakcji (7500 dolarów za transakcję).

Ale większość transakcji BTC nie odbywa się w sieci BTC. Większość BTC jest zamknięta w wielopodpisowych wyjściach zabezpieczonych przy użyciu obliczeń wielostronnych i odzwierciedlona na innym łańcuchu jako „opakowane” tokeny – twierdzi Andresen.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Bitcoin będzie zdominowany przez największych graczy

W swoim scenariuszu Andresen prognozuje, że ci, którzy pozostaną w sieci Bitcoin, będą robili wszystko, aby utrzymać jej aktywność.

– Transakcje, które występują w głównej sieci BTC są wysokiej wartości, głównie pomiędzy super wielorybami.

Te wieloryby utrzymają sieć BTC na zawsze. To oni są górnikami i twórcami transakcji: nie obchodzi ich, jak wysokie są opłaty transakcyjne, ponieważ otrzymują tyle opłat, ile sami generują – dodaje.

Andresen twierdzi jednak, że do 2100 roku nawet ci użytkownicy prawdopodobnie opuszczą blockchain.

– W roku 2100 wieloryby zauważają, że nagroda za wydobycie jest w zasadzie zerowa. Ostatecznie w sieci BTC powstaje zero nowych BTC, a w sieci krąży zero tokenów. Nie ma już nic do zabezpieczenia, a łańcuch się zatrzymuje – podsumował Andresen.

Nie oznacza to jednak upadku sieci. 20 milionów BTC będzie bowiem krążyła po różnych blockchainach utrzymując swoją wartość z powodu ograniczonej liczby oraz faktu, że bitcoin był pierwszym tego typu „rzadkim aktywem”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolara | akcje kernel | pge akcje | kurs baryłki ropy | amrest kurs | kantorowy kurs dolara nowozelandzkiego | oncoarendi notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułNerwowy tydzień wesprze dolara. Problem zadłużenia USA i Evergrande
Następny artykułKorona Doge od Dolce & Gabbana warta 500 tys. dol. Czy Elon Musk zostanie jej właścicielem?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here