Naga MarketsBitcoin w 2021 roku sięgnie 100 tys. dol., twierdzi giełda kryptowalut KrakenWiodąca giełda kryptowalutowa Kraken z siedzibą w USA, jest zdania, że cena bitcoina (BTC) może jeszcze przed końcem 2021 roku osiągnąć poziom 100 tys. dol. Swoją prognozą platforma podzieliła się w najnowszym raporcie podsumowującym aktywność rynku cyfrowych aktywów we wrześniu.

Bitcoin w tym roku osiągnie poziom 100 tys. dol., uważa giełda Kraken

Zgodnie z raportem, Kraken, powołując się na dane z poprzednich lat przewiduje, że cena BTC ma tendencję do gwałtownego wzrostu w ostatnim kwartale każdego roku. W tym okresie zawsze odnotowywano „średnia i medianę zwrotu odpowiednio na poziomach +119% i +58%.”Bazując na tych statystykach analitycy platformy wyliczają, że BTC może zakończyć rok bardzo blisko 100 tys. dol., jeśli średnie zwroty z poprzedniego roku się powtórzą. „Przy cenie zamknięcia BTC na koniec kwartału wynoszącej 43 800 dol., zwrot 119% w IV kw. sprawiłby, że BTC znalazłby się w okolicach 96 tys. dol.”, komentuje giełda.

Biorąc pod uwagę medianę zwrotów z IV kw. w ostatnich latach, wzrost sięgnąłby natomiast 70 tys. dol., co również pozwoliłoby osiągnąć nowe, historyczne maksima.

Jak przyznawał wcześniej Kraken, wrzesień jest zazwyczaj gorszym miesiącem dla bitcoina, od października jednak kondycja się poprawia. Jak na razie dane dotyczące sezonowości sprawdzają się bardzo dobrze: we wrześniu BTC/USD tracił 7% (tyle ile wynosi średnia od 2011 roku), a w październiku jak na razie rośnie o ponad 30% i testuje poziom niemal 58 tys. dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kto jeszcze wierzy w bitcoina po 100 tys. dol. przed końcem roku?

Chociaż osiągnięcie poziomu 100 tys. dol. przez bitcoina do końca 2021 może wielu osobom wydawać się mało prawdopodobne, to taki scenariusz zakłada sporo popularnych w świecie cyfrowych aktywów analityków.

invest

Jednym z nich jest PlanB, który cały czas utrzymuje swoje długoterminowe prognozy dla przyszłych wycen BTC/USD. W tym samym czasie, analityk Jason Appel z Crypto Waves przygląda się trzem scenariuszom dalszego rozwoju rynku kryptowalut i zadaje pytanie, czy bitcoinowi uda się odbić w kierunku 100 tys. dol.

Przekonany o realizacji takiego scenariusza jest analityk Bloomberga, Mike McGlone, który od wielu miesięcy powtarza, że bitcoin będzie wyceniany w sześciocyfrowych wartościach.

Anthony Scaramucci, dyrektor generalny i założyciel SkyBridge Capital, również uważa, że bitcoin może osiągnąć 100 000 USD przed końcem roku. Katalizatorem tych wzrostów ma być wykładniczy miesięczny wzrost popytu, który powinien wspierać aprecjację notowań najstarszej z walut wirtualnych.

NFT i DEX napędzają spalanie Ethereum

Mówiąc o innych aktywach cyfrowych, takich jak Ethereum, Kraken twierdzi, że liczba spalanych dziennie tokenów sieci Ethereum jest w dużej mierze napędzana przez zdecentralizowane giełdy (DEX) i popyt na niezamienne tokeny NFT.

Według giełdy, „aktywność na NFT i DEX (zdecentralizowanych giełdach) stanowi większość spalanego ETH”. Analitycy platformy dodają, że „spadek popytu na NFT i aktywności na DEX może spowodować, że ETH będzie mniej dezinflacyjny, a następnie tymczasowo złagodzić popyt na aktywa kryptograficzne”.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here