Naga MarketsBitcoin w 2021 r. za 300 tys. USD? Citibank prognozuje kurs BTCStarszy analityk z amerykańskiego Citibanku napisał raport, w którym przedstawia podobieństwa widoczne między rynkiem złota z lat 70. a BTC. Jest zdania, że bitcoin zdrożeje do roku do 300 000 USD.

  • Bitcoin będzie kosztował aż ponad 300 000 USD i to już w 2021 r.
  • Takiego zdania jest ekspert Citibanku, który porównuje to, co widzi na wykresie BTC, z tym co działo się na rynku złota w latach 70.

Bitcoin i bycza prognoza wzrostów od Citibanku

Całe istnienie bitcoina jest związane z dużymi wahaniami cen, „dokładnie takimi rzeczami, które podtrzymują długoterminowy trend” – napisał Thomas Fitzpatrick, globalny szef firmy CitiFXTechnicals, w swoim raporcie przeznaczonym dla banku.

Raport po raz pierwszy wyciekł do społeczności kryptowalut przez użytkownika Twittera „ClassicMacro” w tweecie, jaki pojawił się w sieci sobotę. Dodano w nim, że Fitzpatrick jest bardzo byczo nastawiony do BTC.

 

Fitzpatrick wskazał na tygodniowy wykres bitcoina i wykorzystał analizę techniczną (AT), aby określić kolejne ATH kryptowaluty. Jego zdaniem to znajdzie się na poziomie dokładnie 318 000 USD i ma być zarejestrowane już w grudniu 2021 r.

„Ten rodzaj analizy technicznej ma niewielką wartość” – skomentował jednak ClassicMacro w swoim tweecie. „Wiemy tylko, że cena prawdopodobnie będzie nadal rosła”, dodał.

BTC to nowe złoto?

Dyrektor Citibank odwołał się do „wykładniczego posunięcia” bitcoina w latach 2010–2011 jako „bardzo przypominającego” rynek złota z lat 70. Złoto doświadczyło wtedy “zawężenia przedziału cenowego od 20 do 35 USD”, zanim nastąpiło wybicie kursu po zmianie polityki fiskalnej, co miało miejsce za prezydentury Nixona w 1971 roku i oznaczało koniec systemu z Bretton Woods.

Według Fitzpatricka oddzielenie złota od walut fiducjarnych, co miało miejsce już blisko 50 lat temu, a teraz jeszcze pandemia COVID-19 i chęć banków centralnych do prowadzenia agresywnej polityki luzowania ilościowego mogą doprowadzić do przyszłego gwałtownego wzrostu cen bitcoina.

Dziś za 1 BTC płaci się jednak dopiero 16 750 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here