Naga MarketsBitcoin w 2021 r. napotka opór na wysokości 50 tys. dol., uważa analityk BloombergaW najnowszej, grudniowej prognozie dla kursu bitcoina, Mike McGlone będący starszym analitykiem rynku towarowego Bloomberga stwierdził, że kurs BTC będzie w 2021 roku kontynuował rajd znajdując poważniejsze opory dopiero w okolicach 50 tys. dol. Jednocześnie jest zdania, że najstarsza kryptowaluta osiągnie kapitalizację rzędu biliona dolarów.

  • W 2021 roku poziom 10 tys. dol. ma stanowić bazę do odbicia w kierunku 50 tys. dol.
  • Taka wartość zapewni bitcoinowi kapitalizację na poziomie jednego biliona dolarów
  • Jak zauważa analityk Bloomberga, 2020 rok został ponownie zdominowany przez „Hodlerów”, czyli osoby akumulujące BTC czekające na wzrost wartości w długim terminie

Kurs BTC ma zyskać ponad 30 tys. dol. w 2021

Bitcoin utrzyma swoją skłonność do wzrostu cen w 2021 r., naszym zdaniem, przy makroekonomicznych, technicznych i popytowych wskaźnikach wspierających poziom 50 tys. dolarów jako opór docelowy, co oznacza około 1 bilion dolarów kapitalizacji. pułap 10 tys. dolarów stanowi obecnie kluczowy poziom wsparcia, po tym jak od 2017 roku służył jako kluczowy opór – komentował McGlone.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport mówi, że Bitcoin jest “daleki od przegrzania”, zauważając, że podstawy jego technicznych wsparć mogą być silniejsze niż w 2015 do 2017 z powodu wzrostu inwestycji instytucjonalnych i spadku nowej podaży z powodu tegorocznego halvingu nagrody za wydobycie nowego bloku.

Rok 2020 będzie prawdopodobnie postrzegany jako klucz do ewolucji bitcoina i wejścia do głównego nurtu rynkowego. Silny napływ regulowanych produktów giełdowych, kontrakty futures, wzrastająca liczba aktywnych adresów i alokacja kapitału przez duże instytucje, umacniają poziom 10 tys. dol. jako solidne fundamentalne wsparcie, poniżej którego cena nie powinna się już osuwać – dodawał McGlone.

Bitcoin ma wzrosnąć do 50 tysięcy dolarów. Źródło: Bloomberg

Bitcoin zostanie realnym rywalem złota w przeciągu 4 lat?

Wydaje się, że w 2021 r. popyt na BTCi aktywa kryptograficzne zyska na trwałości w większym stopniu. Od Office of the Comptroller of the Currency (OCC), który pozwolił bankom na świadczenie usług przechowywania aktywów kryptograficznych do udostępnienia kryptowalut przez PayPal: kryptowaluty znalazły się na kursie do znacznego wzrostu swojej popularności.

McGlone twierdzi, że w nowym roku makroekonomia będzie nadal działać jako siła napędowa dla BTC i złota. Właśnie te dwa aktywa w obliczu luzowania ilościowego i ekspansywnej polityki monetarnej mają generować najlepsze stopy zwrotu w obliczu rosnącego zadłużenia gospodarek światowych w stosunku do ich PKB.

– Narracja, że bitcoin jest zbyt zmienny, aby być magazynem wartości jest dokładna, ale wraz z upływem czasu migracja w kierunku stawania się cyfrowym złotem powinna być coraz bardziej widoczna. Aby zbliżyć się do tego kamienia milowego, BTC być może będzie musiał po prostu utrzymać to, co robił – zwiększać cenę i dojrzewać. Naiwnością byłoby nie spodziewanie się wybojów na drodze z nową technologią, jednak bitcoin jest dobrze przygotowany, aby ostatecznie stać się godnym substytutem złota w portfelach inwestycyjnych – podsumował raport Bloomberga.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMennica Skarbowa i Jubiler.pl spodziewają się kolejnych wzrostów w okresie przedświątecznym
Następny artykułKurs dolara w grudniu dokłada kolejne 1,4% do spadków
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here