Naga MarketsBitcoin w 2020 r. zyskał do złotego 60%, więcej niż do kursu dolaraKupując na początku 2020 roku Bitcoina za złotówki, inwestor dzisiaj mógłby liczyć na stopę zwrotu rzędu niemal 61%. Dokonując tej samej inwestycji w dolarach amerykańskich zwrot wynosiłby natomiast około trzech procent mniej. W porównaniu z minimami marcowymi natomiast (22,2 tys. złotych), Bitcoin jest droższy o 186% osiągając wartość w okolicach niespełna 44 tys. złotych.

  • Wyceniany w złotówkach Bitcoin na giełdzie BitBay osiągał w tym roku najwyższą wycenę 46,3 tys. zł w połowie sierpnia
  • Od tego czasu kurs BTC korygował nawet o 20%, jednak od wrześniowych dołków widać próby odbudowywania pozycji
  • We wtorek najstarsza z kryptowalut testowała najwyższe poziomy od początku września, w drugiej jego części jednak nieznacznie koryguje

Bitcoin z kilkuprocentową premią za inwestycje w złotych vs dolarach

Stopa zwrotu z inwestycji w Bitcoina odpoczątku roku (YTD) w polskich złotych wyniosła niemal 61%, czyli o około 3 punkty procentowe więcej niż w przypadku tej samej inwestycji liczonej jednak w złotych. Czy ta różnica procentowa to dużo?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że niewiele, jednak dla dużego kapitału wyższa o 3% stopa zwrotu może mieć spore znaczenie, a na giełdach kryptowalutowych taka różnica pomiędzy wycenami Bitcoina (lub innych cyfrowych aktywów) często zachęca użytkowników do arbitrażu (zarabiania na różnicach wycen tych samych aktywów).

Bitcoin w złotówkach vs Bitcoin w dolarach. Źródło: Stooq.pl

Jak widać na powyższym wykresie, w skali ostatnich 12 miesięcy, nieznaczna przewaga leży po stronie pary BTC/USD, której wartość od połowy października ubiegłego roku rosła o prawie 40%. Para BTC/PLN w tym samym czasie zwiększała swoją wartość o 38,2%.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ethereum z podobną sytuacją. Zwrot w PLN również wyższy

Podobna sytuacja ma miejsce na wykresie drugiej największej i najpopularniejszej kryptowaluty, a mianowicie Etheru (sieć Ethereum, w skrócie ETH). Od początku roku w stosunku do dolara walor rósł o 194%, w stosunku do złotego swoją wartość zwiększając natomiast o prawie 199%.

Rekordowa wycena w tym roku na poziomie niemal 1800 złotych została osiągnięta w pierwszych dniach września.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here