Naga MarketsBitcoin vs kurs dolara. Deflacja kryptowaluty na poziomie 99,996% w przeciągu 10 latWraz z obserwowanym rekordowym poziomem inflacji w Stanach Zjednoczonych, nie jest zaskoczeniem, że inwestorzy aktywnie poszukują instrumentu inwestycyjnego, który pomógłby im odpowiednio zabezpieczyć ich oszczędności. Bloomberg, w jednym ze swoich ostatnich artykułów, ujawnił, że wybranym aktywem inwestycyjnym dla wielu z tych inwestorów jest wiodące aktywo cyfrowe, czyli Bitcoin.

Bitcoin rośnie, podczas gdy kurs dolara walczy z inflacją

John Authers z Bloomberg Opinion, który przeprowadził badania, porównując amerykańskie ceny w stosunku do Bitcoina, dokonał ciekawego odkrycia. Według jego pracy wartość Bitcoina wskazywała na deflacyjny charakter aktywa, podczas gdy w Stanach indeks cen konsumpcyjnych (CPI) był zdecydowanie inflacyjny. Według danych, w ciągu ostatniej dekady wartość BTC uległa deflacji o ponad 99,996%, a wskaźnik CPI wzrósł w tym samym okresie o prawie 30%.W ciągu ostatniej dekady główny indeks cen konsumpcyjnych wzrósł o około 28%, a denominacja tego wskaźnika w Bitcoinach pokazuje deflację na poziomie 99,996%. Innymi słowy, to, co kosztowało jednego BTC 10 lat temu, teraz kosztowałoby 0,004 satoshis lub mniejszą jednostkę kryptowaluty, która obecnie kosztuje około 65 tys. dolarów.

Ciekawy argument na rzecz Bitcoina padł w ubiegłym tygodniu, kiedy to władze opublikowały dane dotyczące inflacji w kraju. Według informacji, w ciągu ostatniego roku inflacja wzrosła o ponad 6% i staje się coraz bardziej niepokojąca. Natomiast gdyby użyć wskaźnika CPI z lat 80-tych, dane pokazałyby około 15% spadek siły nabywczej pieniądza.

Co za tym idzie, rosnąca inflacja doprowadziła wielu nowych inwestorów do inwestowania w Bitcoina, ponieważ widzą go jako realne zabezpieczenie przed ciągłym wzrostem inflacji.

Ekonomiści z Bloomberg potwierdzili ten pogląd, mówiąc, że obecny wzrost BTC, który spowodował osiągnięcie nowego ATH napędzany był głównie przez obawy inflacyjne oraz dobrą koniunkturę.

Warto zauważyć, że nie bez powodu kryptowalutowi inwestorzy traktują swoje aktywa jako realną broń przeciwko inflacji. Michael Saylor z MicroStrategy ujawnił niedawno, że powodem, dla którego jego firma inwestuje w Bitcoina, jest postawa Rezerwy Federalnej względem rosnącej inflacji. Inny znaczący inwestor w tej przestrzeni, Paul Tudor Jones, nazwał kiedyś Bitcoina magazynem wartości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda datawalk | mbank notowania | komentarze giełdowe | biomed-lublin notowania | dolar online | pgnig giełda | biomed akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here